Hajnówka: trwa Ekologiczne Forum Młodzieży

W amfiteatrze w Hajnówce (woj. podlaskie) rozpoczęło się w piątek dwudniowe Ekologiczne Forum Młodzieży. W wydarzeniu uczestniczą m.in. minister środowiska prof. Jan Szyszko oraz ks. bp Tadeusz Lityński, biskup zielonogórsko-gorzowski, którzy objęli Forum swoimi honorowymi patronatami.

Na spotkaniu, w planie którego są zajęcia terenowe w Puszczy Białowieskiej i panel dyskusyjny, poruszane są m.in. kwestie ochrony Puszczy Białowieskiej, i tzw. ekoterroryzmu.

Hasło EFM to: „<<Czyńcie sobie ziemię poddaną>> Ekologia darem Bożym”. Jest ono mocno wpojone w polskie dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze – podkreślał podczas piątkowej konferencji prasowej prof. Jan Szyszko.

– Te zasoby przyrodnicze mają służyć człowiekowi, ale również mają trwać. I o to trwanie tutaj walczymy i chcemy walczyć w układzie europejskim i świata. Polska jest liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju, a więc w zakresie użytkowania zasobów przyrodniczych – czynienia sobie ziemi poddanej – tłumaczył minister środowiska.

Patronat medialny nad Ekologicznym Forum Młodzieży objął m.in. „Nasz Dziennik”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl