Sejm: wystawa poświęcona Puszczy Białowieskiej

W Sejmie zostanie dziś otwarta wystawa poświęcona Puszczy Białowieskiej. Organizatorem ekspozycji jest Ministerstwo Środowiska.

Ekspozycja „Puszcza Białowieska lasy naturalne czy też dziedzictwo kulturowe miejscowej ludności” składa się z 17 plansz.

Paweł Mucha, rzecznik resortu środowiska, mówi, że wystawa wychodzi naprzeciw kłamliwym tezom dot. Puszczy Białowieskiej.

– Na wstawie zobaczymy m.in. mapy, które świadczą o długotrwałym prowadzeniu gospodarki leśnej na terenie Puszczy Białowieskiej i jej kształtowaniu przez człowieka. Te plansze i mapy, które zostaną zaprezentowane są wbrew tezom głoszonym przez niektórych aktywistów jakoby Puszcza Białowieska była lasem naturalnym nietkniętym ludzką ręką. My pokazujemy, że Puszcza Białowieska poprzez rozsądne i mądre gospodarowanie przez wieki, przez lokalną ludność, jest dzisiaj takim dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym z jakim mamy do czynienia – powiedział Paweł Mucha.

Wystawę otworzy marszałek Sejmu Marek Kuchciński i minister środowiska Jan Szyszko. Początek o godz. 15:00. Ekspozycja zostanie zaprezentowana w hallu głównym budynku sejmowego na I piętrze.

RIRM

drukuj