Specjalne warsztaty dla dziennikarzy

W Tucznie odbyła się wyjątkowa uroczystość upamiętniająca leśników zasłużonych dla leśnictwa i dla naszej Ojczyzny. Ministerstwo środowiska przeprowadziło też specjalne warsztaty dla dziennikarzy.

Przed ośrodkiem badawczym w Tucznie stanął wyjątkowy obelisk upamiętniający dwóch bardzo zasłużonych leśników. Wspominał ich prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

– W zeszłym roku odeszli dwaj wielcy leśnicy. Pan Stanisław Tomczyk, wicedyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Człowiek oddany Lasom Państwowym i nauce leśnej, zawsze do dyspozycji. I drugi człowiek mgr inż. Jan Krzyszkowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Tuczno. Ten, który organizował to Nadleśnictwo. Człowiek bez reszty oddany lasom tuczańskim – mówił prof. Jan Szyszko.

W intencji leśników sprawowana była Msza św.

W Tucznie odbyły się też specjalne warsztaty dla dziennikarzy zorganizowane przez Ministerstwo Środowiska. Szef resortu prof. Jan Szyszko podkreślał, że taka inicjatywa powstała, aby ułatwić dziennikarzom ich pracę.

– Środki społecznego przekazu – to nie ulega wątpliwości – czwarta władza w Polsce. Dziennikarze musza mieć dobre informacje. To, że przekazują bardzo często błędne informację wynika z tego, że są źle poinformowani. Sprawy przyrodnicze są niezwykle ważne dla przyszłości Polski, jak również, dla przyszłości Europy. Z tego też powodu przed podpisaniem porozumienia w Paryżu, a dokładniej przed podpisaniem porozumienia paryskiego w Nowym Jorku, które odbędzie się za cztery dni. Chcielibyśmy zorganizować specjalne warsztaty dla dziennikarzy żeby wiedzieli oni, jaka jest prawda i w czym polegają różnego rodzaju problemy. Te warsztaty odbyły, pokazaliśmy dziennikarzom na nich w jaki sposób funkcjonują zasoby przyrodnicze, jak człowiek potrafi i może kształtować te zasoby przyrodnicze dla dobra drugiego człowieka – zaznaczał prof. Jan Szyszko.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl