fot. pl.wikipedia.org

Minister środowiska uchylił rozporządzenie ws. polowania na łosie

Minister środowiska uchylił rozporządzenie zmieniające rozporządzenie ws. określenia okresów polowań na zwierzęta łowne z uwagi na potrzebę ponownego przeanalizowania wprowadzenia okresów polowań i ich terminów – poinformował PAP rzecznik prasowy resortu środowiska Aleksander Brzóska.

W środę 25 października w Dzienniku Ustaw RP opublikowano rozporządzenie ministra środowiska z 23 października zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne. Nowela zakładała, że do łosi można by strzelać w sześciu województwach. Na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz pomorskiego – strzelać do łosi można by było jedynie na wschód od Wisły. Z kolei na Lubelszczyźnie, na Podlasiu oraz na Warmii i Mazurach można by było polować na terenie całych województw.

W czwartek rano Radio ZET podało, że „minister środowiska Jan Szyszko podpisał rozporządzenie w sprawie zniesienia zakazu polowania na łosie”. Następnie Ministerstwo Środowiska poinformowało w komunikacie o wstrzymaniu wejścia w życie noweli tego rozporządzenia.

PAP/RIRM

drukuj