M. Gróbarczyk: chiński armator Cosco zainteresowany polskimi portami

Chiński armator Cosco, jeden z największych na świecie, jest zainteresowany polskimi portami w tym możliwościami inwestycyjnymi – poinformował PAP Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

„Obecnie trwają już rozmowy z chińskim koncernem Cosco, który wyraża zainteresowanie polskimi portami jako zaangażowanie się w ramach dzierżawy terenów, czy rozbudowy portu. To jest oczywiście jeden element. Z drugiej strony trzeba zdać sobie sprawę, że Chińczycy są bardzo trudnym partnerem i te negocjacje trwają niejednokrotnie wiele lat i niczego nie przynoszą” – powiedział minister.

W środę w Warszawie podczas II Spotkania Ministrów Transportu Europy Środkowo-Wschodniej i Chin w formacie 16+1 oficjalnie zainaugurowano działalność Sekretariatu ds. Morskich, którego siedziba znajduje się w Polsce. Sekretariat koordynuje prace, jest centrum, do którego spływają wszelkie projekty, inicjuje działania w zakresie kooperacji i współpracy w ramach formatu 16+1.

Minister powiedział, że posiadanie tego Sekretariatu daje Polsce znacznie lepsze możliwości w ramach przyszłych ewentualnych inwestycji w polskich portach.

Cosco jest armatorem specjalizującym się w przewozie kontenerów. Spółka informuje, że na koniec lutego 2017 roku w skład floty Cosco wchodziło 311 własnych kontenerowców, co plasuje firmę na czwartej pozycji wśród armatorów kontenerowych na świecie.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl