[TYLKO U NAS] Min. M. Gróbarczyk: Pod koniec roku rozpoczną się prace budowlane przekopu Mierzei Wiślanej

Jesteśmy na końcu działań związanych z projektowaniem. Niebawem zostanie złożony raport oddziaływania na środowisko do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – mówił w czwartkowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Sejmik województwa warmińsko-mazurskiego przyjął w kwietniu stanowisko, w którym poparł plan przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Jak poinformował Marek Gróbarczyk, „jesteśmy na końcu działań związanych z projektowaniem”.

– Niebawem zostanie złożony raport oddziaływania na środowisko do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Jesteśmy już na końcu etapu projektowania samej śluzy i toru podejściowego. Środki na ten cel są przygotowane i zakładam, tak jak wcześniej zapowiedziałem, że na koniec roku rozpoczną się już prace budowlane w zakresie kanału żeglugowego – wskazał.

Polityk zaznaczył, że sprawa „jest obciążona politycznie”. Argumenty, które są podnoszone przeciwko nam, nie powinny mieć miejsca – akcentował.

– Dzisiaj każda inwestycja, która była prowadzona w Europie Zachodniej, miała większy aspekt obciążenia ekologicznego niż ta inwestycja, która jest budowana w stu procentach w oparciu o polskie prawo oraz Prawo ochrony środowiska. Nie mówię już o kryteriach europejskich, które będą wykonane całościowo. Cały czas jednak będziemy mieli do czynienia z politycznym aspektem hamowania tej inwestycji – zaznaczył Marek Gróbarczyk.

Całą rozmowę z ministrem Markiem Gróbarczykiem w czwartkowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl