[TYLKO U NAS] Prof. Jan Szyszko: Środowiska liberalno-lewackie chcą skłócić leśników i myśliwych

Wielu leśników zginęło za to tylko, że byli wierni trzem słowom: Bóg, Honor, Ojczyzna; byli wierni rządowi londyńskiemu i nigdy nie zdradzili Polski. Myślę, że z tego też powodu koła liberalno-lewackie są zaniepokojone i szukają możliwości prowokacji, by skłócić to środowisko – zaznaczył prof. Jan Szyszko, były minister środowiska, podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Portal „Wirtualna Polska” opublikował artykuł pt. „Z Rydzykiem i Szyszko na czele. Wielki marsz niezadowolonych z rządu PiS”, który zawiera kłamliwe informacje [czytaj więcej]. W tekście zarzucono, iż Rodzina Radia Maryja, myśliwi, hodowcy norek i leśnicy na czele z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR i prof. Janem Szyszko – wszyscy „którzy mają problem z rządem” – przejdą w sobotę ulicami Warszawy. Były minister środowiska zwrócił uwagę, że „tego rodzaju rewelacje w środkach masowego przekazu podobno ukazują się od dłuższego czasu”.

– Muszę jednak powiedzieć, że nie ma to nic wspólnego z prawdą. Nie przypominam sobie, żebym był organizatorem i abym szedł na pierwszym miejscu. Prawda jest zupełnie inna (…). Mniej więcej rok temu padła propozycja na forum członków Lasów Państwowych i leśników, żeby z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości został zorganizowany Marsz św. Huberta (patrona leśników i myśliwych). Ten marsz, związany z kierunkami prawicowymi, czyli marsz w kierunku wspierania działalności prowadzającej  do racjonalnego użytkowania zasobów przyrodniczych dla dobra człowieka i tworzenia miejsc pracy. Z tego, co wiem, to jest raczej marsz poparcia dla rządu, który sprawuje władzę, gdyż właśnie ten rząd ma taki program, a nie środowiska lewicowo-liberalne – akcentował gość Radia Maryja.

Prof. Jan Szyszko wyjaśnił, że główną ideą Marszu św. Huberta jest zamanifestowanie polskiej tradycji w zakresie użytkowania zasobów przyrodniczych.

– Leśnicy mają prawo organizować marsz związany z ich patronem z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Przecież to leśnicy ogromną daninę krwi oddali zarówno w czasie I wojny światowej, jak również II wojny światowej i okresie międzywojennym. To wielka chluba dla polskich Lasów Państwowych i polskiego leśnictwa w zakresie organizacji obrony terytorialnej kraju (…). W Katyniu jest to trzeci zawód, który został tam zamordowany. Zidentyfikowano ponad 700 nazwisk, to byli ludzie rozstrzeliwani bez wyroku sądowego. Po wojnie (…) również wielu leśników zginęło za to tylko, że byli wierni trzem słowom: Bóg, Honor, Ojczyzna; byli wierni rządowi londyńskiemu i nigdy nie zdradzili Polski. Myślę, że z tego też powodu koła liberalno-lewackie są zaniepokojone i szukają możliwości prowokacji, by skłócić to środowisko – wyjaśnił polityk.

Były minister środowiska odniósł się także do nieprawdziwej informacji, że niezadowolenie z działań rządu zostanie także wyrażone poprzez zorganizowanie konferencji: „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś – rok później”.

Prof. Jan Szyszko przypomniał, że 13 maja 2017 r. Ministerstwo Środowiska wraz z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej, Lasami Państwowymi, Polskim Związkiem Łowieckim oraz rolnikami z okazji 100-lecia objawień fatimskich zorganizowało w Toruniu konferencję: „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”. Program sympozjum – jak mówił gość „Aktualności dnia” – dotyczył podsumowania „niezwykle niebezpiecznych zjawisk”, które zaczęły się pojawiać w polskiej przestrzeni politycznej i gospodarczej: zaczęto propagować ideologię głoszącą, że człowiek jest wielkim zagrożeniem dla przyrody, a najwyższą forma ochrony jest niewycinanie drzew i niezabijanie zwierząt.

– Wtedy umówiliśmy się, że za rok powtórzymy tą samą konferencję (…). Poprosimy osoby, które wówczas były, żeby wygłosiły te same referaty, tylko rok później,  z uwzględnieniem tego, co się zmieniło na dobre, a co na złe oraz w jaki sposób można to podsumować (….). Serdecznie zapraszamy do obserwacji, co będzie się działo podczas sympozjum – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja, TV Trwam i „Nasz Dziennik”.

Cała rozmowa z prof. Janem Szyszko dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj