fot. twitter.com/PiotrGlinski

Wicepremier P. Gliński: Prof. Jan Szyszko był człowiekiem bardzo zasłużonym dla Polski

Prof. Jan Szyszko był człowiekiem bardzo zasłużonym dla Polski i wiernym Polsce – powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, komentując wiadomość o śmierci b. ministra środowiska.

„Jan Szyszko był człowiekiem bardzo zasłużonym dla Polski, oddanym naszemu środowisku, ale przede wszystkim wiernym Polsce. Zapomina się o tym, że był wybitnym profesorem, specjalistą, działaczem na rzecz polskiej przyrody i ochrony środowiska przez wiele, wiele lat” – powiedział wicepremier prof. Piotr Gliński, który o śmierci b. ministra środowiska dowiedział się w Łodzi, gdzie uczestniczył w Kongresie Kultury Polskiej.

Na Twitterze minister kultury napisał też, że śp. prof. Jan Szyszko „kochał Polskę i polską przyrodę” i że jego śmierć to „żal i zaskoczenie”.

Jak powiedział, ta wiadomość jest dla niego szokiem.

„Janek to mój starszy kolega z rządu, z którym pracowałem jeszcze dla polskiej ekologii przez całe lata” – dodał. Jak mówił, tak po ludzku jest to dla niego bardzo smutna wiadomość, „po prostu wielka szkoda i żal”.

„Janku, będziemy dla ciebie dalej pracowali, kontynuowali to, co robiliśmy razem” – podkreślił wicepremier. Z Łodzi udał się na konwencję Prawa i Sprawiedliwości do Kielc.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl