fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Min. M. Woś: Prof. J. Szyszko miał Polskę w sercu

Prof. Jan Szyszko miał Polskę w sercu. Zawsze podchodził do swoich zadań z dużą otwartością i determinacją. Z pełną pasją oddawał się sprawom przyrody, ale też kwestiom niezwykle ważnym dla naszej ojczyzny mówił w środowym „Polskim punkcie widzenia” minister ds. humanitarnych Michał Woś.

Prof. Jan Szyszko zmarł w środę przed południem w wieku 75 lat. Trzykrotnie pełnił funkcję ministra środowiska. Był wieloletnim parlamentarzystą, a także nauczycielem akademickim. W nadchodzących wyborach parlamentarnych kandydował do Sejmu w okręgu podwarszawskim.

Jak podkreślił minister Michał Woś na antenie TV Trwam, była to postać wybitna i niezwykle sympatyczna.

Zawsze podchodził do swoich zadań z dużą otwartością i determinacją. Był wielkim Polakiem. Z pełną pasją oddawał się sprawom przyrody, ale też kwestiom niezwykle ważnym dla Polski. Przecież w ramach prawej strony politycznej współpracował właściwie, odkąd pamiętam. […] Prof. Szyszko dobrze przysłużył się naszej ojczyźnie. Miał Polskę w sercu. Jego działania zawsze nakierowane były na polski interes, na prawdziwą dobrze rozumianą ochronę przyrody – zwrócił uwagę minister ds. pomocy humanitarnej.

Gościem środowego wydania „Polskiego punktu widzenia” był również Jan Kanthak. Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości zaznaczył, że prof. Jan Szyszko był ekologiem z prawdziwego zdarzenia.

W przeciwieństwie do tego, z czym mamy do czynienia w przestrzeni medialnej i publicznej, to był on prawdziwym ekologiem, któremu środowisko było bliskie sercu. Wspaniała postać i wielki patriota. Trzeba też jednak pamiętać, z jaką nienawiścią prof. Szyszko spotykał się w mediach. Nie chcę przesądzać, czy to miało wypływ na jego śmierć, ale niestety żyjemy w takich czasach, że zapominamy o pewnym elemencie człowieczeństwa. Media zapominają, że po drugiej stronie jest człowiek, który ma rodzinę, emocje, uczucia – dodał kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

Prof. Jan Szyszko od lat współpracował z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Był wielkim przyjacielem Rodziny Radia Maryja. Wielokrotnie gościł na antenie Telewizji Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl