fot. https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc

Nowy pawilon penitencjarny i udogodnienia dla Służby Więziennej w Nysie

W Zakładzie Karnym w Nysie rozpoczyna się budowa nowego pawilonu penitencjarnego. W rozpoczęciu inwestycji i towarzyszącej mu konferencji wziął udział wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś.

Pawilon, w którym będzie miejsce dla ponad 200 osadzonych, zostanie w całości sfinansowany ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Przywięziennych Zakładów Pracy. Cała inwestycja kosztować ma ok. 45 mln złotych.

– Inwestycję rozpoczynamy, by zapewnić bezpieczeństwo i jak najlepsze warunki pracy  funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej. Chcemy ich też wyposażyć w najnowocześniejsze technologie zabezpieczające dostępne na rynku. Nowy pawilon to oczywiście także możliwość skuteczniej resocjalizacji osadzonych i praca dla mieszkańców Nysy – powiedział Michał Woś.

Wiceminister sprawiedliwości podkreślił, że to jedna z największych inwestycji więziennictwa w kraju, a dzięki przyjęciu w ostatnim czasie programu „Nowoczesne Więziennictwo”, przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości m.in. nowe inwestycje i rozwiązania prawne składają się na kompleksowy program reform i powodują, że w więziennictwie wiele się zmienia na lepsze.

W uroczystości udział wzięli też wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł z Opolszczyzny Janusz Kowalski oraz Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński.

Rozpoczęta 26 września 2022 roku inwestycja obejmuje także m.in.: budowę placu spacerowego dla osadzonych, budowę kompleksu sal widzeń, rozbudowę wartowni, przebudowę budynku administracji i boiska sportowego. Całość ma zostać zakończona w 2024 roku.

Zastosowanie nowoczesnych technologii oraz energooszczędnych źródeł energii elektrycznej i cieplnej znacząco wpłynie dodatkowo na zmniejszenie kosztów eksploatacji Zakładu Karnego w Nysie.

Nowa inwestycja sprzyjać też będzie dobrym warunkom prowadzenia edukacji i skutecznej terapii osadzonych, którzy tego wymagają.

 Ministerstwo Sprawiedliwości

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl