Prezes PiS: chcemy być partią polskiej wsi

Ogólnopolskie obchody 140. rocznicy urodzin Wincentego Witosa odbyły się dziś w Wierzchosławicach nieopodal Tarnowa. Zorganizował je Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych Solidarność.

W obchodach uczestniczył m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św., której przewodniczył ks. bp. Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. Po Eucharystii rozpoczęła się konferencja naukowa na temat szans i zagrożeń jakie stoją przed polskim rolnictwem.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał: „Chcemy być partią polskiego narodu, chcemy być partią polskiej wsi”. Wskazywał, że obecnie „nie ma obrony polskiej ziemi, nikt nie broni polskiej wiary i nikt nie broni interesów narodu polskiego”.

Jarosław Kaczyński skrytykował w tym kontekście m.in. reprezentowanie przez PSL interesów polskiej wsi za granicą, przypominając, że PiS zabiegało o 42 mld euro z UE.

Co się stało? Doszło do tego, że otrzymaliśmy nie tylko nie więcej niż wtedy, ale otrzymaliśmy także w liczbach bezwzględnych mniej. I co więcej, przedstawiciele PSL potrafili w Sejmie uzasadniać, że inaczej być nie może, bo musielibyśmy innym zabrać, bo inni by na tym stracili. Kogo wobec tego reprezentuje PSL? Polskich rolników czy belgijskich? Polskich czy niemieckich? O tym też musimy pamiętać. Musimy pamiętać, kto interesów polskiej wsi broni, a kto bronić ich nie chce – mówił Jarosław Kaczyński.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl