Francja za życiem – IX „Marsz dla Życia”

Już po raz dziewiąty ulicami Paryża przeszedł Marsz dla Życia. Odbył się on przy wsparciu Ojca św. Franciszka. Manifestujący domagali się w nim ograniczenia dostępu do tzw. aborcji, czyli zabijania dzieci nienarodzonych. Nieśli ze sobą hiszpańskie flagi.

W ten sposób manifestujący domagali się od rządu w Paryżu, aby podążył śladami hiszpańskich władz i znacznie ograniczył dostęp do tzw. aborcji. Od poniedziałku w tamtejszym parlamencie tematem debaty będą dwie poprawki uchwalone przez komisję ds. praw i równości kobiet i mężczyzn.

Jedna z poprawek zezwala na usunięcie ciąży ze względu na „rozpacz”. Druga z kolei zmniejsza wagę występku tzw. aborcji i zaleca prowadzenie kampanii informacyjnych.

Antoni Szymański, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zwraca uwagę, że już na początku nowego roku Francja mocno i wyraźnie stoi po stronie wartości poszanowania i godności życia ludzkiego. Przypomina również, że wielkie manifestacje w obronie małżeństwa – miedzy kobietą a mężczyzną odbyły się nie tylko w Marsylii i Paryżu, ale także w wielu mniejszych miejscowościach.

Oby te protesty były jak najskuteczniejsze. Obawiam się jednak, że rząd francuski zrobi w tej sprawie, co będzie uważał, czyli, że duża szansa jest na przejście tych poprawek, ale to budzenie sumień, to wołanie o poszanowanie podstawowego prawa człowieka, ono na pewno nie idzie na marne. Wydaje się, że coraz szersze kręgi społeczne Francji opowiadają się za tymi podstawowymi wartościami i to wszystko pracuje na to, żeby chronić życie, chronić małżeństwo, chronić rodzinę. Życzmy Francji, u progu 2014 roku, wszystkiego najlepszego, żeby rzeczywiście jak najskuteczniej chroniła rodzinę, życie, małżeństwo – mówił Antoni Szymański.

Wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia podkreśla, że cały czas na świecie rośnie ruch Pro Life, który działa na rzecz prawa antyaborcyjnego. Wymienia inicjatywę „Jeden z Nas”, która ma na celu powstrzymać finansowania z unijnych pieniędzy projektów związanych z niszczeniem ludzkich embrionów oraz wykonywaniem tzw. aborcji.

Różne działania one przynosiły w Europie i w świecie, bo o ile nie mylę się, lada moment, wielka manifestacja w obronie ludzkiego życia odbędzie się również w Stanach Zjednoczonych. I tutaj warto wspomnieć, że tam również będzie kopia Obrazu Jasnogórskiego, również niesiona przez uczestników tej wielkiej manifestacji, bo zwykle kilkusettysięcznej, manifestacji w obronie życia w Waszyngtonie. To zadanie stoi zawsze przed nami – zaznacza Antoni Szymański.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl