fot. PAP/Bartosz Jankowski

Pracownicy Solaris Bus & Coach domagają się podwyżek

Pracownicy oraz związki zawodowe Solaris Bus & Coach  prowadzą  strajk generalny i domagają się podwyżek pensji. Protest rozpoczął się w poniedziałek rano i potrwa do odwołania.

Strona związkowa oczekuje wzrostu wynagrodzenia dla załogi o 800 złotych brutto.

Związkowcy zwrócili uwagę, że mimo rozwoju i zysków firmy, pensja pracowników pozostaje na tym samym poziomie.

Albert Wojtczak, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Solaris Bus, podkreślił, że dotychczasowe rozmowy z zarządem spółki w tej sprawie zakończyły się fiaskiem.

Pracodawca zaproponował 150 zł brutto plus 1 proc. do dyspozycji przełożonego. My tego nie zaakceptowaliśmy, na kolejnych spotkaniach obniżyliśmy swój postulat do kwoty 600 zł – pracodawca tego nie zaakceptował. Zastosował podział na pracowników, czyli 220 zł dla monterów, dla elektryków, lakierników, spawaczy 300 zł, dla brygadzistów ponad 400 zł brutto do wynagrodzenia i menadżerowie firmy 5 proc. i powyżej. Nie wyraziliśmy na to zgody. Mieliśmy kolejne spotkanie tak zwanej ostatniej szansy. Zaproponowaliśmy 400 zł dla każdego pracownika po równo – pracodawca dalej tego nie zaakceptował i wyszedł z propozycją, że oni sami dadzą podwyżkę – wskazał Albert Wojtczak.

Albert Wojtczak zaznaczył, że po fiasku rozmów przeprowadzono referendum strajkowe, w którym ponad 90 proc. głosujących opowiedziało się za protestem.

Zapewnił też, że strona związkowa jest zdeterminowana, by postulat równych podwyżek dla wszystkich pracowników został zrealizowany.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl