fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Pracownicy sądownictwa i prokuratury zapowiadają protest

Pracownicy prokuratury i sądownictwa szykują protest w sprawie zamrożenia płac. Do tej pory kilkuset z nich wystąpiło na drogę prawną – informuje jedna z gazet.

Chodzi o to, aby powstrzymać przedawnienie się roszczeń z tytułu braku waloryzacji wynagrodzeń do czasu rozstrzygnięcia przez Trybunał Konstytucyjny, sprawy zamrożenia płac od 2011 do 2013 r.

W najbliższą niedzielę pracownicy wymiaru sprawiedliwości prokuratur wyrażą swoje niezadowolenie z powodu zamrożonych wynagrodzeń.

– W niedzielę w godzinach popołudniowych zamierzamy się rozbić pod ministerstwem. Powstanie miasteczko. W poniedziałek rano jest zapowiedziany briefing prasowy, po którym delegacja zamierza udać się do ministerstwa z postulatami urzędników i kuratorów sądowych zrzeszonych w związku zawodowym pracowników sądownictwa. Jesteśmy w miasteczku do środy. Podczas tych dni będą organizowane heppeningi i będziemy rozliczać dotychczasowych ministrów sprawiedliwości z tego co zrobili na rzecz poprawy sytuacji pracowników sądów – akcentuje  Barbara Adamaszek, wiceprzewodnicząca Solidarności Pracowników Sądownictwa.

Kulminacją akcji będzie manifestacja, która ma się rozpocząć w środę o 11.00.

Z kolei w czwartek w Brukseli zapowiadana jest konferencja prasowa i spotkanie z eurodeputownymi.

RIRM

drukuj