fot. Paweł Palembas

Polskie rybołówstwo bałtyckie w najbardziej kłopotliwej sytuacji od czasu wejścia Polski do UE. Komunikat MGMiŻŚ

W związku z decyzjami Komisji Europejskiej cały sektor polskiego rybołówstwa bałtyckiego znalazł się w najbardziej kłopotliwej sytuacji od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej, bowiem po raz pierwszy ogłoszono całkowity zakaz połowu dorsza bez przygotowania programu wsparcia i rekompensat dla rybaków – alarmuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w wystosowanym komunikacie.

Dyrektywa Unii Europejskiej od 1 stycznia 2020 r. na cztery lata zakazuje połowu dorszy we wschodniej części Bałtyku. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, na czele z ministrem Markiem Gróbarczykiem, wielokrotnie zwracało uwagę, iż ten przepis UE doprowadzi do dramatycznej sytuacji armatorów morskich i rybołówstwa rekreacyjnego. [czytaj więcej] W czwartek resort wystosował komunikat, w którym zawiadamia o skutkach unijnej polityki w związku z całkowitym zakazem połowu dorsza.

„W związku z decyzjami Komisji Europejskiej cały sektor polskiego rybołówstwa bałtyckiego znalazł się w najbardziej kłopotliwej sytuacji od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej, bowiem po raz pierwszy ogłoszono całkowity zakaz połowu dorsza bez przygotowania programu wsparcia i rekompensat dla rybaków” – czytamy.

16 grudnia z inicjatywy MGMiŻŚ odbędzie się posiedzenie komitetu monitorującego. Na spotkanie zaproszono przedstawicieli Komisji Europejskiej.

„Podczas posiedzenia zostaną przedstawione propozycje wsparcia wędkarstwa rekreacyjnego poprzez objęcie ich środkami pochodzącymi z funduszy unijnych. Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej już od dawna zgłaszali taką konieczność podczas spotkań w Brukseli” – wskazano.

Poniżej pełna treść komunikatu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

 radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl