fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] R. Nowak: Prokurator z Torunia stał się obrońcą b. premiera Cimoszewicza, który znieważył o. dr. Tadeusza Rydzyka

Prokurator stwierdził, że pan Cimoszewicz tylko krytykował o. Tadeusza Rydzyka. To nie była krytyka, tylko oszczerstwo. Musimy bronić o. Tadeusza Rydzyka, ponieważ prawda jest po jego stronie – zaznaczył Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. 

Sąd Rejonowy w Toruniu nie rozpatrzył w środę zażalenia na decyzję prokuratury dotyczącą odmówienia wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, przez byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza. Powód? Do zainteresowanych stron nie dotarły zawiadomienia o rozprawie. [czytaj więcej] 

W sierpniu 2018 r. były premier Cimoszewicz znieważył o Dyrektora na portalu Wirtualna Polska, mówiąc, że dostał do własnej kieszeni 100 mln zł.

– To jest kłamstwo i oszczerstwo. Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w Toruniu. Pierwszy raz byliśmy bardzo zdziwieni, gdy otrzymaliśmy odmowę wszczęcia śledztwa. Drugi raz byliśmy zdziwieni, gdy zaczęliśmy czytać uzasadnienie. Pan prokurator stwierdził, że pan Cimoszewicz tylko krytykował o. Tadeusza Rydzyka. Przepraszam, ale to nie była krytyka, tylko oszczerstwo. Pan prokurator z Torunia stał się obrońcą byłego premiera Cimoszewicza – na kilka stron bronił go oraz twierdził, że jest wolność i demokracja – mówił Ryszard Nowak.

Złożyliśmy zażalenie na tę niesprawiedliwą decyzję prokuratury do sądu rejonowego w Toruniu i czekaliśmy na wezwanie – dodał gość Radia Maryja.

– Nagle, dzisiaj dowiadujemy się, że rozprawa odbędzie się przed południem. Byliśmy o tyle zaskoczeni, iż nie otrzymaliśmy żadnego zawiadomienia o tym, że ta rozprawa się odbędzie. Cieszymy się, że sąd, w którym niestety jest bałagan, chociaż dzisiaj podjął dobrą decyzję i przełożył tę rozprawę na marzec, byśmy rozstali poinformowani, mogli dojechać do sądu i przedłożyć nasze argumenty (…). To bardzo ważna sprawa. Musimy bronić o. Tadeusza Rydzyka, ponieważ prawda jest po jego stronie – podkreślił przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

Cała rozmowa z przewodniczącym Ryszardem Nowakiem dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj