O. Tadeusz Rydzyk przesłuchiwany ws. poseł Anny Sobeckiej

W sądzie rejonowym w Toruniu będzie dziś przesłuchiwany o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja. Rozprawa dotyczy poseł Anny Sobeckiej, która wyłożyła pieniądze na zapłacenie grzywny, którą toruński sąd wymierzył o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR.

Nie czuję się winna. Nie popełniłam czynu, który miałby znamiona wykroczenia, o które jestem oskarżana. Ciągle się zastanawiam, czy chodzi o to żeby zrazić człowieka do czynienia dobra bliźniemu – bo tak to wygląda. Czemu mają służyć te drobiazgowe przesłuchania? Nie rozumiem tego  – powiedziała Anna Sobecka.

Przypomnijmy Sąd uznał za nielegalną zbiórkę pieniędzy przeprowadzoną przez Radio Maryja na działalność stacji, WSKSiM oraz inne dzieła prowadzone przez fundację Lux Veritatis i wymierzył Dyrektorowi Radia Maryja karę grzywny. Wniosek o ukaranie posłanki złożyła toruńska policja.

Posłanka oskarżona jest o złamanie art. 57 kodeksu wykroczeń. Grozi jej kara aresztu od 5 do 30 dni albo grzywna do 5 tys. zł.

Problem jednak w tym, że jak podkreślała wielokrotnie posłanka Anna Sobecka, sędziowie nie rozstrzygnęli jednoznacznie czy w oparciu o zebrany w sprawie materiał dowodowy – fragmenty nagrań audycji radiowych rzeczywiście chodziło o zbiórkę publiczną.

Ponadto nie uwzględniono faktu że Radio Maryja jest nadawcą społecznym w rozumieniu przepisów prawa. Poseł Anna Sobecka akcentuje, że nie złamała prawa.

Twierdziłam i twierdzę, że nie było moim zamiarem uiszczenie grzywny za Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka, ani też darowaniem mu pieniędzy na ten cel. Twierdzę, że wyłożyłam pieniądze na zapłacenie grzywny, po czym w krótkim czasie otrzymałam zwrot tych pieniędzy – powiedziała Anna Sobecka.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl