fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Poseł Sobecka apeluje o odwołanie prześmiewczego spektaklu

Poseł Anna Sobecka protestuje przeciwko wystawieniu spektaklu „Spisek Smoleński”. Jego prezentacja ma się odbyć dziś w toruńskiej „Od Nowie” w ramach festiwalu teatralnego Klamra 2015.

W piśmie skierowanym do  dyrektora Festiwalu Mirosława Męczekalskiego polityk zwraca  uwagę, że sztuka w sposób prześmiewczy i szyderczy  opowiada o katastrofie smoleńskiej, a także o  ludziach – według których – był to polityczny spisek.

Poseł Anna Sobecka podkreśla, że wpisanie w repertuar  festiwalu spektaklu jest wyrazem braku szacunku wobec zarówno poległych jak i obywateli.

– Twórcy tego spektaklu kpią z narodu. Kpią z Polaków, którzy na stanowisku pracy ponieśli najwyższą ofiarę. To jest nasza największa tragedia narodowa XXI w. „Czapki z głów” na hasło tragedii smoleńskiej, a nie wystawianie takiego spektaklu – powiedziała poseł Anna Sobecka.

To już druga projekcja „Spisku Smoleńskiego” w reżyserii Lecha Raczaka. Po raz pierwszy wystawiono ją ponad rok temu. Spotkała się jednak z ostrą krytyką, bo zawiera liczne kłamstwa.

[Pismo poseł Anny Sobeckiej do Dyrektora Festiwalu Klamra 2015]

RIRM

drukuj