fot. pl.wikipedia.org

Rusza nabór wniosków o dopłaty w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na obecny rok

Rusza kolejny nabór wniosków o dopłaty w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2020 rok. Ministerstwo Infrastruktury zachęca samorządy, aby tworzyły linie użyteczności publicznej i korzystały z rządowego wsparcia.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber poinformował, że w tym roku zwiększona została dopłata do przywracania linii autobusowych. Umożliwiła to nowela tarczy antykryzysowej 3.0. Dziś jest to złotówka do kilometra.

– Ci organizatorzy, którzy będą prowadzić linie autobusowe, a deficyt na tych liniach będzie właśnie wynosił 3 złote za wozokilometr, będą mogły uzyskać dotacje w ramach rządowego programu – poinformował wiceminister Rafał Weber.

W kolejnych latach ma być zwiększona kwota dopłaty. Wiceminister zapewnił, że w przyszłym roku wyniesie ona ponad złotówkę.

W 2020 roku na fundusz autobusowy ma być przeznaczone 800 mln zł. W ocenie resortu infrastruktury kwota ta powinna wystarczyć na zrealizowanie wszystkich wniosków, które zostaną złożone do urzędów wojewódzkich.

RIRM

drukuj