Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrole szkolnych autobusów

Co ósmy autobus szkolny jest niesprawny – wynika z kontroli prowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego. Najgorsza sytuacja wciąż jest w województwie dolnośląskim i kujawsko-pomorskim.

O bieżącej sytuacji dotyczącej stanu pojazdów, którymi przewożeni są do szkół uczniowie, poinformował dziś Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Jak mówił, dotychczas inspektorzy sprawdzili 1503 autobusy.

– Nałożyliśmy 111 mandatów karnych na kierowców. To były głównie braki w dokumentacji, to były mandaty nakładane za zatrzymywane dowody rejestracyjne czy za zły stan techniczny pojazdów. Zatrzymaliśmy również niestety 182 dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów, z czego w 62 przypadkach autobusy były w tak zły stanie technicznym, że niestety nie mogły odjechać z miejsca kontroli – wskazał Alvin Gajadhur.    

Najczęściej spotykane usterki to: nieprawny układ hamulcowy, wydechowy, kierowniczy, wycieki płynów eksploatacyjnych, zbyt zużyty bieżnik opon, nieprawne oświetlenie czy nadmierna korozja pojazdu.

Kontrolerzy spotkali się także z dwoma przypadkami, w których kierowcy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu. Najlepszy stan autobusów szkolnych i gimbusów zanotowano w województwie lubuskim, łódzkim i podkarpackim.

Wzmożone kontrole pojazdów przewożących uczniów do szkół Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi od początku roku szkolnego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl