fot. PAP/Radek Pietruszka

20 lat działalności Głównej Inspekcji Transportu Drogowego

Mija 20 lat działalności Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. Z tej okazji w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala. W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele władz państwowych i inspektorzy. Patronat honorowy nad jubileuszem sprawowała Para Prezydencka.

Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, podczas gali mówił, że wprowadzenie nowego organu w naszym kraju w 2002 roku było przemyślanym działaniem. [czytaj więcej

– Po półrocznym szkoleniu, zajęciach teoretycznych i praktycznych, serii testów i egzaminów rozpoczęliśmy działania kontrolne. Ten dzień był kluczowy w kształtowaniu się naszej formacji, ale też był początkiem wprowadzania skutecznego egzekwowania standardów oraz norm gwarantujących wyższy poziom bezpieczeństwa, jakość usług, odpowiednie warunki pracy kierowców, uczciwą konkurencję w transporcie drogowym rzeczy i osób – zwrócił uwagę Alvin Gajadhur.

Gratulacje funkcjonariuszom w specjalnym nagraniu złożyła Agata Kornauser-Duda. Pierwsza Dama dziękowała inspektorom za działalność edukacyjną skierowaną do nieletnich i seniorów, a także za działania drogowe.

– W naszym wspólnym imieniu składam państwu gorące podziękowanie za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie, na rzecz bezpieczeństwa komunikacji drogowej. O państwa wysokich kompetencjach i aktywności, przekonałam się osobiście, wielokrotnie uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, jak też współpracując z państwem przy organizacji dorocznej akcji „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” – wskazała Agata Kornhauser-Duda.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1574758026300592128

Inspekcja Transportu Drogowego  została powołana ustawą z 2001 roku o transporcie drogowym.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1574784068708884481

Podstawową przesłanką jej utworzenia była konieczność zapewnienia uczciwej konkurencji w transporcie drogowym, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska. Stanowiło to jeden z wymogów akcesyjnych Unii Europejskiej.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1574774687468584964

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl