fot. PAP/Leszek Szymański

Resort infrastruktury oraz Inspekcja Transportu Drogowego apelują o wzmożoną ostrożność na drogach

Ministerstwo Infrastruktury oraz Inspekcja Transportu Drogowego apelują o zachowanie bezpieczeństwa na drogach w okresie Wszystkich Świętych. Koniec października i początek listopada do tradycyjnie czas, w którym odwiedzamy groby bliskich. Na drogach szczególnie w okolicach cmentarzy zaczyna się wzmożony ruch. 

Wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur, zwrócili się z apelem do kierowców.

– Apelujemy o bezpieczną jazdę, by swobodnie i bezpiecznie dojechać do celu. Zwracamy się do wszystkich, którzy będą wsiadać za kółko, aby planowali podróż z pewnym wyprzedzeniem, by prowadzili pojazd, będąc wypoczętym i trzeźwym, bo to daje gwarancję bezpiecznego dotarcia do celu – mówił wiceminister Rafał Weber.

Główny Inspektor Transportu Drogowego zapowiedział, że na drogach w tym czasie będzie więcej fotoradarów oraz samochodów policyjnych z wideorejestratorami.

– W najbardziej niebezpiecznych miejscach, czyli tam, gdzie dochodziło do wypadków, będą działały urządzenia systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Są to fotoradary punktowe, odcinkowe pomiary prędkości, rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Ponadto drogi będą patrolowane przez nieoznakowane pojazdy służbowe wyposażone w wideorejestratory – zaakcentował Alvin Gajadhur.

O zachowanie bezpieczeństwa na drogach przed uroczystością Wszystkich Świętych zaapelowali też przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj