fot. pixabay.com

Co zrobi Rada Polityki Pieniężnej?

Najbliższe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej będzie miało bardzo ważne znaczenie w kontekście decyzji gospodarczych mówił na antenie Polskiego Radia członek zarządu NBP, Paweł Mucha.

5 października Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Kolejne posiedzenie zarządu odbędzie się w listopadzie.

To posiedzenie będzie miało miejsce wtedy, kiedy będziemy dysponowali danymi, nad którymi teraz bank, zarząd pracuje – mówił Paweł Mucha, członek zarządu NBP.

Jak wyjaśnił członek zarządu NBP chodzi tu m.in. o prognozy inflacji przygotowywane przez analityków Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP.

To jest zupełnie podstawowy dokument raport o inflacji, prognoza inflacji, a także prognoza wzrostu PKB – podkreślał Paweł Mucha.

Wiele osób niepokoi galopująca inflacja. O tym, czy na horyzoncie widać jej spadek – jak wskazał Paweł Mucha – analitycy NBP będą się wypowiadać już po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

 – Większość analityków ocenia, że inflacja w przyszłym roku będzie się znacząco obniżać i będziemy się zbliżać do celu inflacyjnego NBP. To będzie obserwowane w przyszłym roku i w  2024 roku – zaznaczył członek zarządu NBP.

Najbliższe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej zaplanowano na 9 listopada.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl