fot. twitter

Podpisano listy intencyjne ws. współpracy na rzecz organizacji Expo 2022 w Łodzi

Firma IBM, Atlas i Ursus będą wspierać Polskę w działaniach na rzecz organizacji Expo 2022 w Łodzi. Listy intencyjne ws. współpracy podpisano w czwartek w Ministerstwie Rozwoju. Zadaniem przedstawicieli biznesu jest zaangażowanie się w działania na rzecz wystawy w Łodzi oraz promocja jej kandydatury.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, pełnomocnik rządu ds. Expo 2022, zaznacza, że polskie i zagraniczne firmy chętnie włączyły się do współpracy.

Coraz intensywniej staramy się, aby Polska była organizatorem wystawy Expo w 2022 r. Podpisaliśmy niedawno umowy o współpracy z pracodawcami RP i z Krajową Izbą Gospodarczą, a teraz możemy liczyć na wsparcie polskich i zagranicznych firm, które są obecne na całym świecie i które chętnie włączą się w nasze działania. Podpisujemy właśnie umowy o takiej współpracy z firmą Atlas, Ursus oraz IBM

Łódź nie jest jedynym kandydatem do organizacji Expo 2022. Wśród konkurentów znaleźli się Minnesota, Rio de Janeiro oraz Buenos Aires.   Tzw. małe Expo miałoby się odbyć w Łodzi  od 15 czerwca do 15 września 2022 roku.

Tematem przewodnim polskiej wystawy ma być rewitalizacja miasta jako warunek rozwoju aglomeracji na świecie.

Głosowanie ws. przyznania Łodzi prawa do organizacji Expo 2022 odbędzie się pod koniec 2017 roku.

 

RIRM

drukuj