Podsumowanie planu cyfryzacji polskich szkół

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz minister cyfryzacji Anna Streżyńska podsumowują dziś działania dotyczące cyfryzacji polskich szkół. Dokładnie rok temu szefowe resortów edukacji i cyfryzacji wraz wicepremierem Jarosławem Gowinem przedstawili plan na ucyfrowienie procesu edukacji.

Od nowego roku szkolnego 2017/2018 w klasach I-III ma być wprowadzona nauka programowania. Ponadto do szkół będzie doprowadzony  szerokopasmowy Internet.

Minister Anna Streżyńska na antenie Polskiego Radia podkreśliła, że większość pomysłów została wdrożona. Dodała, że już możemy mówić o datach, kiedy dzieci będą mogły w pełni korzystać z dobrodziejstw, które mają ich koledzy na zachodzie.

– Wielokrotnie zapowiadaliśmy, że Internet będzie w każdej szkole – to 30 tys. szkół, które w Polsce funkcjonują w różnych obszarach procesu edukacyjnego. Wszystkie zostaną podłączone do bardzo szybkiego Internetu. O kalendarzu będziemy mówić. Dzieci bardzo szybko odczują zmianę – powiedziała Anna Streżyńska.

Z zapowiedzi ministerstwa edukacji wynika, że do szkół mają zostać wprowadzone interaktywne tablice. Władze resortu chcą także rozwijać e-podręczniki.

RIRM

drukuj