fot. twitter.com

Min. Cyfryzacji zachęca o składanie wniosków o nowy dokument tożsamości online

W tym roku ponad 1 mln 200 tys. Polaków musi wymienić dowody osobiste. Ministerstwo Cyfryzacji zachęca, by wnioski o nowy dokument tożsamości złożyć online.

Ponad 1 mln osób wymieni dowód ze względu na koniec jego 10-letniej ważności. Dodatkowo swój pierwszy dowód wyrobi 160 tys. młodych ludzi.

Do złożenia wniosku przez internet potrzebny jest profil zaufany – przypomina minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Profil zaufany pozwala na korzystanie z usług e-administracji, a także z takiej funkcjonalności, która jest bardzo silnie związana z dowodem osobistym, jaką jest aplikacja mObywatel. Tam mamy ten dokument w wersji elektronicznej w smartfonie. Jednocześnie będziemy też mogli w pełni korzystać z innych usług, które oferuje dowód z warstwą elektroniczną, bo wszystkie dowody wydawane w tym roku są dowodami z warstwą elektroniczną, jak chociażby możliwość zawieszenia dowodu na 14 dni w sytuacji, w której – to się czasami zdarza – gdzieś nam się ten dowód zawieruszy i nie jesteśmy pewni czy zawieruszył się na stałe czy tylko na chwilę – podkreśla min. Marek Zagórski.

Wszystkie informacje potrzebne do założenia profilu zaufanego i wypełnienia wniosku o dowód osobisty można znaleźć na stronie internetowej www.gov.pl.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl