Dotychczasowa wiceszefowa MEN Iwona Michałek pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej i solidarnej

Dotychczasowa wiceminister edukacji Iwona Michałek została powołana na stanowisko pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej i solidarnej w randze sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – poinformował we wtorek resort rodziny.

Iwona Michałek ma 63 lata. Ukończyła biologię środowiskową na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także podyplomowe studia z zakresu ochrony i kształtowania środowiska, z zakresu badania środowiska oraz z zakresu zarządzania. Była nauczycielką biologii i przyrody.

Pracowała przez 10 lat jako wizytator w kuratorium oświaty w Toruniu, w którym była też dyrektorem, wicekuratorem oraz p.o. kuratorem. Przez pięć lat pełniła funkcję rzecznika praw ucznia w województwie kujawsko-pomorskim. Była też edukatorem w zakresie przestrzegania praw ucznia i dziecka, koordynatorem regionalnym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie ds. edukacji o tolerancji oraz kierownikiem Pracowni Zarządzania, Diagnozy i Wychowania w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Porozumienie Obywateli w Toruniu, mającego na celu wspieranie dzieci biednych, wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez fundowanie stypendiów oraz organizowanie wyjazdów wakacyjnych, pikników i przygotowanie paczek świątecznych. Jest też członkiem rady programowej Fundacji Energia dla Europy oraz Międzynarodowego Motocyklowego Stowarzyszenia Pomocy Polakom za Granicą Wschód-Zachód.

W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskała mandat poselski, będąc przedstawicielką Polski Razem na liście PiS. Po przekształceniu w listopadzie 2017 Polski Razem w Porozumienie, stanęła na czele jej okręgu toruńskiego oraz zasiadła w prezydium zarządu krajowego partii. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję, otrzymując 11,130 tys. głosów.

W lipcu 2019 została powołana na stanowisko sekretarza stanu w MEN i pełnomocnika rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły.

Michałek jest mężatką, ma dwoje dorosłych dzieci: Agatę i Macieja. Jest miłośniczką rajdów motocyklowych.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl