fot. Monika Tomaszek

Podsumowanie głównych obchodów 32. rocznicy powstania Radia Maryja

W minioną sobotę świętowaliśmy 32. rocznicę powstania Radia Maryja. W najbliższy piątek Rodzina Radia Maryja spotka się ponownie, tym razem w Bydgoszczy, by świętować powstanie katolickiej rozgłośni.

Obchody 32. rocznicy powstania Radia Maryja rozpoczęły się od pierwszosobotniej medytacji.

– Matko Nasza, Królowo Nasza, przygarnij każdego z nas, przygarnij naszą Ojczyznę w tej trudnej sytuacji Polski i świata, w tej trudnej sytuacji rewolucji kulturowej – modlił się o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i Założyciel Radia Maryja.

Kolejnym punktem uroczystości był koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Prezydent Andrzej Duda skierował do obecnych na uroczystości list, w którym podkreślił ważną rolę Radia Maryja.

Słowa prezydenta zostały odczytane przez Grażynę Ignaczak–Bandych, szefa Kancelarii Prezydenta RP.

– Ufam, że Radio Maryja nadal będzie służyć jako ważny punkt odniesienia w sprawach wiary, etyki życia publicznego i obywatelskiego zaangażowania – napisał prezydent Andrzej Duda.

Za dzieło i funkcjonowanie Radia Maryja dziękował ordynariusz diecezji toruńskiej, ks. bp Wiesław Śmigiel.

– Dziękujemy, że jest Radio Maryja, środowisko z nim związane, dziękujemy za to, że to środowisko ewangelizuje, katechizuje, pomaga w modlitwie, porusza ważne problemy moralne i społeczne i nie boi się ich poruszać, ukazuje bogactwo Kościoła – akcentował ks. bp Wiesław Śmigiel.

Centralnym punktem uroczystości była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo.

– Dzięki Panu Bogu i ludziom to się udało. Z całego serca dziękujemy – powiedział Dyrektor i Założyciel Radia Maryja.

Metropolita częstochowski w homilii podkreślał, że nie wolno nam pod żadnym pozorem dać się uśpić i zejść z ewangelicznego posterunku przepowiadania i świadectwa wiary.

To ważne zwłaszcza w czasach tzw. wojny kulturowej czy epoce, jak niektórzy próbują przekonywać, post prawdy. Celem jest wyeliminowanie wszelkich znaków wiary chrześcijańskiej z przestrzeni publicznej. Przejawem tych działań jest bezrefleksyjne wypisywanie się dzieci z lekcji religii, ideologiczne procesy edukacyjne, zmiany płci czy też wszelkie formy seks edukacji.

– Na tym polu Kościół staje się celem medialnych ataków. Trzeba nam stanąć po stronie prawdy w naszych środowiskach, poczynając od rodzin, aby nie dopuścić do seksualnej degradacji człowieka od najmłodszych lat – oznajmił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Za posługę Radia Maryja dziękował prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński.

– Za to, że inspirujecie i pomagacie odczytać właściwie znaki czasu i zachęcacie do właściwych działań ewangelizacyjnych – mówił o. Dariusz Paszyński CSsR.

Więcej o 32. rocznicy powstania Radia Maryja [tutaj].

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl