PAP/Tytus Żmijewski

Radio Maryja niesie informacje na cały świat

Niezmiennie od 32 lat z Radia Maryja w eter płynie taki sam przekaz, w centrum którego jest ewangelizacja, formacja w duchu wiary katolickiej oraz przywiązanie do tradycyjnych wartości. Radio Maryja od początku swojego istnienia stoi na straży życia ludzkiego.

„Katolicki głos w twoim domu” – z takim przekazem od początku swojego istnienia Radio Maryja dociera do milionów odbiorców. Powinien on rozbrzmiewać nie tylko w domach, ale też, głośno w życiu publicznym – podkreślił szef resortu sprawiedliwości, Marcin Warchoł.

– To jest głos, który przypomina o tym, co jest najważniejsze dla człowieka, a więc przypomina o wierze, o wartościach chrześcijańskich, o szacunku dla drugiego człowieka, o kulturze, o tożsamości polskiej – oznajmił minister Marcin Warchoł.

Wiara w toruńskich mediach jest i będzie na pierwszym miejscu. Modlitwą rozpoczyna i kończy każdy dzień.

– Radio Maryja to jest dzieło, które ewangelizuje, a ewangelizacja to nie tylko edukacja, to także dzielenie się świadectwem, wiarą – wskazał prof. Janusz Kawecki, przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja.

Na Rodzinie Radia Maryja spoczywa obowiązek, by mówić, że każde życie ma sens, iż trwa od poczęcia do naturalnej śmierci. To szczególnie ważne, gdy w polskim parlamencie trwają prace nad ustawą o in vitro.

– Są posłowie, którzy w ogóle nie wiedzą, co to jest in vitro. My, członkowie Rodziny Radia Maryja, powinniśmy wziąć w opiekę poszczególnych niedouczonych posłów oraz senatorów, aby przekazywać im tę wiedzę – podkreślił prof. Janusz Kawecki.

Niestety, toruńska rozgłośnia jest ze swoim przekazem w mniejszości. W mediach głównego nurtu niewiele mówi się o wartościach wiary czy patriotyzmu.

– Toruńska rozgłośnia zdominowała katolicki przekaz, bo nie ma praktycznie żadnych innych liczących się mediów katolickich. To są niestety – mówię z ubolewaniem – bo mediów katolickich powinno być dużo w Polsce – zauważył Bartosz Kownacki, poseł PiS.

Wartości, które są uniwersalne, na których zbudowany jest świat, stały się unikalnym i rzadko spotykanym przekazem. To dlatego przed Radiem Maryja oraz Telewizją Trwam stoi wielkie wyzwania na przyszłość, w której do życia społecznego próbuje wkraczać laicyzacja.

– Laicyzacja polega na tym, że się w ogóle wyrzuca religię poza nawias życia społecznego, a ludzi wierzących sprowadza się do podziemia. Naszym zadaniem, zadaniem Radia Maryja, zadaniem Telewizji Trwam, jest ciągła troska, obrona i poszerzanie przestrzeni wolności religijnej – akcentował dr hab. Przemysław Czarnek, były minister edukacji i nauki, poseł PiS.

O tym, jak ważny jest przekaz Radia Maryja i Telewizji Trwam, na co dzień przekonują się również Polacy mieszkający poza granicami Ojczyzny. Katolicki głos w ich domach jest dla nich symbolem polskości, ale także łącznikiem z ich ukochanym krajem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl