fot. Monika Tomaszek

Radio Maryja ofiarą nieustannych ataków ze strony liberalno-lewicowych mediów i zaprzyjaźnionych z nimi polityków

Nie ustają ataki na Radio Maryja. W toruńską rozgłośnie nieustanie uderzają liberalno-lewicowe media i zaprzyjaźnieni z nimi politycy. W przestrzeni publicznej pojawia się wiele kłamstw na temat Radia Maryja.

Radio Maryja od samego początku swojego istnienia było atakowane przez środowiska-liberalno-lewicowe. Ataki na Radio Maryja to ataki na Kościół – podkreślił Założyciel i Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Żeby zniszczyć naród, to już ks. kard. Wyszyński mówił, przyjdą niszczyć naród i najpierw w kościół uderzą. Dlatego kto jak kto, ale Rodzina Radia Maryja – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ataki na Radio Maryja oraz Rodzinę Radia Maryja nie ustają. Z ust sejmowej większości pojawiły się nowe groźby.

– Ojciec Dyrektor może być pewien, że od dzisiaj zaczniemy rozdzielać Kościół od państwa. Ciężkie czasy idą, będzie musiał zaciskać pasa. Ojcze Dyrektorze, przykro mi, nie będzie więcej maybachów – podkreślał Robert Biedroń, europoseł z Lewicy.

Liberalno-lewicowa większość zapowiedziała rozliczenie Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

– To było wiele różnych procederów, które miały miejsce w ciągu ostatnich ośmiu lat. Niektóre dotyczyły również przypadku Radia, więc w całym tym zbiorze to jest ważny element, który również wymaga rozliczenia – akcentował Mirosław Suchoń, przewodniczący KP Polski 2050.

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele mitów dotyczących działalności Radia Maryja i dzieł powstałych przy największej katolickiej rozgłośni. Profesor Janusz Kawecki w sposób rzetelny uciął medialne spekulacje w książce pt. „Prawda o Imperium Ojca Rydzyka”.

– Niech ta książka swoje robi i wszystkim tym, którzy takie insynuacje przekazują, wysyłajmy po prostu tę książeczkę albo kierujmy do linku do strony Fundacji „Nasza Przyszłość” – wskazał profesor.

Sympatycy trwający przy katolickich mediach już raz musieli zawalczyć o to, by katolicki głos mógł być słyszalny w każdym domu. W 2014 roku Polacy wyszli na ulice, walcząc w ten sposób o miejsce dla TV Trwam na multipleksie.

– Proszę Państwa, jest nas tylu! Są nas miliony! Niech tylko spróbują podnieść rękę. Nie raz sobie radziliśmy, poradzimy sobie i teraz – podkreślił dr hab. Przemysław Czarnek, były szef MEiN.

Liberalno-lewicowe środowiska już po przejęciu władzy będą szykowały się do przejęcia mediów publicznych. Taka sytuacja może powodować zagrożenie pluralizmu i różnorodności mediów – podkreślił dr Zbigniew Kuźmiuk, poseł PiS.

– Wtedy będziemy mieli jednolity przekaz. To koło się zamknie i w tej sytuacji niezależne media są potrzebne nam jak powietrze, żeby pokazywać prawdę – oznajmił dr Zbigniew Kuźmiuk.

Media katolickie tworzą przeciwwagę do rosnącego w siłę liberalno-lewicowego przekazu. Stoimy na straży podstawowych wartości, na których została zbudowana cywilizacja łacińska. Dla prof. Hanny Karp, członka KRRiT, oczywistym jest istnienie katolickich mediów w przestrzeni publicznej.

– Wyjęcie rozgłośni Radia Maryja z rynku wywołałoby ogromną pustkę. Myślę, że słuchacze, odbiorcy nie są w stanie wyobrazić sobie takiej rzeczywistości – powiedziała prof. Hanna Karp.

W sobotę po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że słuchacze Radia Maryja wynoszą z tej rozgłośni wszystko to, co jest najpiękniejsze i najszlachetniejsze, tak jak pani Jadwiga z Płocka, która przyjechała do Torunia.

– Radio Maryja pogłębiło moją wiarę, mój patriotyzm i miłość do Ojczyzny. Czujemy się wielką rodziną. Mam zaszczyt, że mogę należeć do największej rodziny, jaka tylko jest, czyli rodziny Matki Bożej – stwierdziła Jadwiga Paradowska, słuchaczka Radia Maryja.

Dla przybyłych do Torunia na 32. rocznicę powstania Radia Maryja sprawa jest jasna – nie wyobrażają sobie sytuacji, że katolicki głos w naszych domach może zostać stłamszony.

– Jestem pewna, że Radio Maryja przetrwa, bo prawda zawsze sama się obroni. Poza tym mamy największego obrońcę w niebie – powiedziała Pani Anna.

– Wyjdziemy i będziemy walczyć o te media, także nie dadzą rady z nami. Nas jest więcej – podsumowała Pani Mariola.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl