fot. Tomasz Strąg

Świętujemy 32-lecie posługi Radia Maryja

Już dziś na Hali Bema w Toruniu wielkie świętowanie – 32. rocznica powstania Radia Maryja.  

Panu Lucjanowi, ale też wielu osobom, Radio Maryja towarzyszy każdego dnia.

– Codziennie słucham Radia. Wszystkie wiadomości, które z Torunia podają, słucham. Do tego dochodzą „Rozmowy niedokończone”, różne modlitwy, różaniec to codziennie – mówił pan Lucjan.

Już dziś Rodzina Radia Maryja przybędzie do Torunia, by wspólnie świętować 32 lata istnienia katolickiej rozgłośni. Wielu słuchaczy czeka cały rok na to spotkanie.

– My żyjemy tym, że jedziemy. Nas to buduje, daje takie akumulatory, żeby nas przez jakiś czas jeszcze umacniać – wskazała Pani Wanda, która od 30 lat prowadzi Biuro Radia w Białystoku.

To właśnie dzięki słuchaczom Radio może istnieć, rozwijać się i docierać do polskich domów w kraju i poza jego granicami.

– Radio Maryja to radio, które łączy, które pragnie budować wspólnotę Polaków zarówno w Ojczyźnie, jak i poza granicami naszej umiłowanej Ojczyzny – podkreślił ojciec Dawid Wilczyński CSsR, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja.

Podczas uroczystości to właśnie oni – przyjaciele Radia Maryja – będą najważniejszymi gośćmi.

– Jeżeli się coś lubi, a ja nawet kocham Radio Maryja, to po prostu chce się pojechać, spotkać, zobaczyć – zaakcentowała Jadwiga Zacharzewska z Biura Rodziny Maryja przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni.

Spotkanie odbędzie się na Hali Widowiskowo–Sportowej przy ulicy gen. Józefa Bema.

– Zaczynamy modlitwą od godziny 12.00, rozważania pierwszosobotnie, różaniec – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i Założyciel Radia Maryja.

Następnie o godzinie 13:00 przepiękny koncert.

– Zespół Mazowsze dla Państwa będzie grał, śpiewał. Przyjmijcie to jako dar wdzięczności za tworzenie tego Radia – podkreślał Dyrektor Radia Maryja.

O godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaraz po niej najważniejszy punkt programu –  wspólna Eucharystia, której przewodniczyć będzie metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo.

– Zapraszam na świętowanie radosne, dziękczynienie Panu Bogu i ludziom za to Radio – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Transmisja na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl