fot. PAP/EPA

ZEA wystąpiły o zwołanie RB ONZ w sprawie pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) przekazały w piątek członkom Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych projekt rezolucji w sprawie utworzenia dodatkowych korytarzy humanitarnych w Strefe Gazy. ZEA domagają się aby projekt rozpatrzono na zamkniętym posiedzeniu Rady w poniedziałek 4 grudnia.

Jak powiedziała dziennikarzom stała przedstawiciel ZEA w ONZ, Lana Zaki Nussejba, wniosek zgłoszono w związku z wznowieniem walk w Gazie między wojskami izraelskimi i Hamasem.

„Życie mieszkańców Gazy wisi na włosku, zależy ono od dostarczania pomocy humanitarnej. 200 ciężarówek z pomocą dziennie to w sposób oczywisty za mało, podobnie jak liczba korytarzy humanitarnych” –  powiedziała Lana Zaki Nussejba.

Armia izraelska oświadczyła w piątek rano, że wznowiła działania zbrojne w Strefie Gazy, ponieważ Hamas naruszył warunki zawieszenia broni, wystrzelił rakiety w kierunku Izraela i nie przedstawił do godz. 7 rano czasu lokalnego (godz. 6 w Polsce) listy zakładników, którzy mieliby być zwolnieni w piątek.

Zawieszenie broni zaczęło obowiązywać 24 listopada. Od tego czasu wolność odzyskało 110 zakładników przetrzymywanych przez Hamas. W zamian za ich uwolnienie Izrael wypuścił 240 palestyńskich więźniów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl