fot. Monika Tomaszek

Rodzina Radia Maryja pielgrzymowała do Torunia. O. Jerzy SCJ z Bełchatowa: Wielbimy Pana, dziękujemy za wszystkie łaski, za to piękne dzieło. Za wszystko chwała Panu

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 roku. Od tamtego momentu katolicki głos rozbrzmiewa w wielu domach w Polsce i na świecie. W Toruniu odbyły się obchody 32. rocznicy powstania Radia Maryja. „Bardzo przeżywam to, że jestem tutaj pierwszy raz. Cieszę się, iż przyjechaliśmy szczęśliwie do Torunia, to wszystko dzięki Bożemu Sercu, Matce Bożej i świętemu Janowi Pawłowi II. Wielbimy Pana, dziękujemy za wszystkie łaski, za to piękne dzieło. Za wszystko chwała Panu” – podkreślił ojciec Jerzy SCJ z Bełchatowa.

W Toruniu odbyły się obchody z okazji 32. rocznicy posługi Radia Maryja. Z tej okazji pielgrzymi z różnych stron Polski przybyli do grodu Mikołaja Kopernika, aby podziękować za to wielkie dzieło, którego założycielem jest ojciec doktor Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Bardzo przeżywam to, że jestem tutaj pierwszy raz. Cieszę się, iż przyjechaliśmy szczęśliwie do Torunia, to wszystko dzięki Bożemu Sercu, Matce Bożej i świętemu Janowi Pawłowi II. Wielbimy Pana, dziękujemy za wszystkie łaski, za to piękne dzieło. Za wszystko chwała Panu – mówił ojciec Jerzy SCJ z Bełchatowa.

Wśród pielgrzymów, oprócz ludzi świeckich, były także osoby zakonne, księża. Osoby konsekrowane w szczególny sposób utożsamiają się z katolicką rozgłośnią.

Radio Maryja jest dla mnie całym życiem. Słucham jednej części w nocy od 32 lat, nawet kiedy pracowałam na Białorusi, to siostra z Poznania zadzwoniła do mnie i mówiła: „Słuchaj Radia Maryja”. Robię to z radością. Na rocznicy Radia Maryja jestem po raz pierwszy, ale 32 lata dziękuję Bogu za ten cud, fenomen Matki Boskiej, ojca Tadeusza i ojców redemptorystów – wskazała siostra Józefa ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla w Szczecinie.

Wielu słuchaczy podkreślało, jak ważną rolę w ich życiu pełni Radio Maryja.

Nie odpowiadają mi inne stacje, tylko ta mi odpowiada – oznajmiła pielgrzym z Bytowa.

Wyjeżdżaliśmy do Torunia skoro świt. To dla nas najważniejszy wyjazd w roku. Słucham Radia od wielu lat. Towarzyszy mi niemal codziennie – powiedziała pani Anna z Ełku.

Do Torunia przybyli pielgrzymi z różnych stron Polski, m.in. z Krzeszowa, Bełchatowa, Białegostoku, Sokołowa Małopolskiego. Wszyscy byli tutaj w jednym celu, aby podziękować za minione lata rozgłośni, ale również aby prosić o łaski na kolejne lata.

Przywiozłam grupę z Białegostoku z parafii pw. Ducha Świętego. Prowadzę Koło Przyjaciół Radia Maryja już od 27 lat. Jestem z rodziny, gdzie brat ojca był redemptorystą i składam mu hołd, bo został na obczyźnie w Argentynie, w dniu swoich 50. urodzin odszedł i tam został pochowany. Służę ludziom, bo hołd spłacam rodzinie – akcentowała koordynatorka Koła Przyjaciół Radia Maryja z Białegostoku.

Przybyliśmy tutaj z Podkarpacia, a konkretnie z Sokołowa Małopolskiego i okolic. Mamy tutaj grupę mieszaną, międzyparafialną pielgrzymkę. Dziękujemy Bogu za to, że jest nam dane być tutaj po raz kolejny, co prawda nie 32, ale byliśmy już 16 razy. Staramy się uczestniczyć w tych dziełach, które powstały przy Radiu Maryja i TV Trwam. Dziękujemy za to i dziękujemy, że możemy być tutaj po raz kolejny – oznajmił pan Kazimierz, opiekun grupy z Sokołowa Małopolskiego.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia była Msza święta, której przewodniczył ks. abp Wacław Depo. Podczas wydarzenia występ dał Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

– Byliśmy tutaj kilka lat temu, ale jest to dla nas ogromnie przeżycie, tym bardziej że Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” w tym roku obchodzi swoją 75. rocznicę narodzin. To dla nas wielkie święto i zwieńczenie obchodów. Kilka tygodni temu byliśmy w Watykanie, przy okazji 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Papieża. Odwiedziliśmy jądro całej, kultury, którą reprezentujemy na scenach całego świata, a dzisiaj na pięknej hali w Toruniu – zaznaczył Jacek Boniecki, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

– Pracowników mamy 300 osób. Nasi artyści to około 180 osób. Jest to niezła gromadka, a wszystko po to, aby pokazać piękno Polski. Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” był zawsze ambasadorem kultury polskiej, to jest bardzo ważna misja i chcemy ją nadal kontynuować – dodał Jacek Boniecki.

Całość wydarzenia transmitowana była za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl