fot. Monika Tomazek

Już jutro uroczystości z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja

Tylko godziny dzielą nas od wspólnego świętowania 32. rocznicy powstania Radia Maryja. Urodziny rozgłośni będziemy obchodzić jutro na toruńskiej arenie przy ul. Bema. W planie wspólna modlitwa i koncert Zespołu „Mazowsze”.  

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 roku. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy z okolic Torunia i Bydgoszczy. Dzięki przekazowi satelitarnemu i internetowemu dziś rozgłośnia słyszalna jest na całym świecie.

O tym, co jest jej siłą mówi s. Ksaweriana, nazaretanka posługująca w Radiu Maryja.

Tą siłą jest wspólna modlitwa, ale też ogromne poczucie wspólnoty, rodzinności. Wszystkim nam zależy na tym, żeby ewangelizować tam, gdzie jesteśmy i tak jak możemy. Rodzinę Radia Maryja tworzą kapłani, siostry zakonne, ale też przede wszystkim ludzie świeccy. Zaangażowanie w ewangelizację, w troskę o Kościół, o Ojczyznę – te wartości wydają mi się najbardziej jednoczące – powiedziała s. Ksaweriana,

Obchody 32. rocznicy powstania Radia Maryja rozpoczną się na arenie toruńskiej jutro w południe. Centralnym ich punktem będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Uroczystości będą transmitowane na antenach Radia Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl