fot. Gabriel Piętka

Nie byłoby Radia Maryja bez jego Rodziny

Od 32 lat Radio Maryja jest obecne w domach Polaków. Dociera do nich z Ewangelią i z patriotycznym przekazem. Towarzyszy słuchaczom w chwilach trudnych i pięknych. Dzisiejsze obchody rocznicowe są okazją, by podziękować sobie nawzajem, bo Radio Maryja istnieje dzięki słuchaczom.

Co roku, w każdą pierwszą sobotę grudnia w Toruniu, gdzie bije serce Radia Maryja, obchodzona jest kolejna rocznica rozgłośni, która 32 lata temu po raz pierwszy zabrzmiała w eterze. Na ten dzień wielu słuchaczy czeka cały rok, by znów wspólnie pielgrzymować; by zobaczyć twarze, które zna się tylko „po głosie”. [czytaj więcej]

– Bardzo chciałabym się spotkać z panią z Elbląga, z panią Cecylią – powiedziała Jadwiga Zacharzewska z Biura Radia Maryja przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni.

Podkreśliła, że Radio Maryja to ludzie, z którymi tworzy się przyjaźnie. Jak dodał inny z członków tego Biura Radia Maryja, Antoni Skrochacki, jest to Rodzina – nie przez więzy krwi, a przez wspólne wartości.

– Jest to spotkanie Rodziny, prawdziwej rodziny, która ma te same wartości, a największą wartością jest Bóg, Kościół i Ojczyzna – zwrócił uwagę.

Najpiękniejsze w Radiu jest to, że tworzymy je razem; że możemy zadzwonić i współtworzyć audycje – słyszymy od słuchaczy. Jadwiga Zacharzewska wskazała, że „katolicki głos w twoim domu” niesie nadzieję.

– Przez to, że słyszę ten dobry głos, nie narzekający, ten mówiący o miłości bliźniego, o nadziei, że będzie lepiej, to jest to, co mnie raduje w tym radiu – stwierdziła.

Bez Radia Maryja wielu nie wyobraża sobie życia, bo towarzyszy im ono każdego dnia i jest tłem codziennych czynności.

– U mnie Radio włączone jest w kuchni i najczęściej słucham go, kiedy coś wykonuję. Spędzam dużo czasu w kuchni, więc włączam Radio – mówiła Marzanna Hubert z Koła Przyjaciół Radia Maryja przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdyni.

W centrum jest modlitwa, która łączy słuchaczy rozsianych po całym świecie.

– Kiedy przychodzi godzina 21.00, wszyscy wiedzą, że mnie nie ma w domu, bo jest Apel Jasnogórski – zaznaczyła Elżbieta Bendykowska z Biura Radia Maryja przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni.

Podzieliła się również świadectwem swojej koleżanki, której Radio Maryja towarzyszy w bólu i cierpieniu.

– Cały czas słucha Radia Maryja. Jest w ścisłym kontakcie z Radiem. To jest jej życie, bo ona nie wychodzi – jest chora, niepełnosprawna. To jest kontakt ze światem i przede wszystkim z Panem Bogiem – zwróciła uwagę.

Słuchacze dziękują o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi za to, że Radio powstało. Sam założyciel rozgłośni wskazał, że to dzięki nim rozgłośnia wciąż może nadawać.

– To, że Radio Maryja istnieje i jest utrzymywane, to jest fenomen. Jest utrzymywane przez ludzi i to wszystko jest czarno na białym, wszystko jasne – każdy grosz – podkreślał Dyrektor Radia Maryja.

Wzajemna wdzięczność od 32 lat niesie w eter katolicki głos. Na przestrzeni tych lat przy Radiu powstały też inne dzieła – Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, Muzeum „Pamięć i Tożsamość” i inne dzieła. Nie byłoby ich bez ofiarodawców. [więcej]

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl