fot. PAP/EPA

Armia Izraela: wojna przeciwko Hamasowi będzie trwała tak długo, jak to konieczne

„Jesteśmy zdecydowani walczyć z Hamasem tak długo, jak to będzie konieczne” – powiedział w nocy z piątku na sobotę rzecznik armii izraelskiej Jonathan Conricus. „Nie mamy innego wyboru” – dodał.

Conricus powtórzył, że celem wojny prowadzonej przez jego kraj jest całkowite zniszczenie Hamasu, tak, aby w przeszłości nie stanowił już zagrożenia dla Izraela.

Jak pisze agencja dpa, wypowiedź rzecznika armii izraelskiej jest reakcją na doniesienia prasowe, według których szef amerykańskiej dyplomacji, Antony Blinken, miał ostatnio przekazać władzom Izraela, że mają trzy tygodni na prowadzenie działań wojennych w Strefie Gazy na taką skalę jak przed rozejmem. Później mogą stracić międzynarodowe poparcie dla takiej operacji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl