fot. Monika Tomaszek

O. D. Paszyński CSsR podczas obchodów 32. rocznicy powstania Radia Maryja: Jesteśmy w sposób szczególny wezwani do pracy na rzecz dobra wspólnego

Jesteśmy w sposób szczególny wezwani do pracy na rzecz dobra wspólnego w różnych jego wymiarach: materialnym, intelektualnym, duchowym. Podejmując tę pracę, ten wysiłek, służymy Bogu i ludziom, Bogu i naszej ukochanej Ojczyźnie – mówił podczas obchodów 32. rocznicy powstania Radia Maryja o. Dariusz Paszyński CSsR, prowincjał Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Redemptorystów.

Podczas obchodów 32. rocznicy powstania Radia Maryja słowo do Rodziny Radia Maryja wygłosił prowincjał Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński CSsR. Zaczął od podziękowań dla sympatyków rozgłośni.

– Bardzo dziękuję wam za waszą mocną wiarę, za waszą gorącą miłość – miłość do Pana Jezusa, do Najświętszej Maryi Panny, za waszą miłość do Kościoła i za waszą niezachwianą nadzieję, którą potwierdzacie każdego dnia, szczególnie wtedy, gdy podejmujecie i angażujecie się w dzieła ewangelizacyjne – mówił duchowny.

Wskazał, że patrząc po chrześcijańsku, czyli po Bożemu, na to, co ma miejsce wokół nas, nic nie dzieje się przypadkowo.

– Wszystko, co się wydarza, ma swoje korzenie i swoje przyczyny. Dlatego wszystko, co się wydarza, jest znakiem, który powinniśmy właściwie odczytać i nadać mu właściwy sens. Ponieważ jako chrześcijanie wszyscy jesteśmy wezwani do tego, aby nieustannie pracować na rzecz dobra i do tego jesteśmy też uposażeni przez samego Boga, dlatego musimy rozpoznawać te znaki czasu – zwrócił uwagę prowincjał Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Redemptorystów.

Zaznaczył, że Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe pomagają odczytać te znaki.

– Dlatego dziękując wam za wasze zaangażowanie, za wasze przeliczne wspaniałe dzieła, które bardzo często tylko samemu Bogu są znane, chciałbym was zachęcić do tego, byśmy jak najmniej narzekali, ale robili to, do czego te znaki nas wzywają. Róbmy nie tyle swoje, bo to często trąci indywidualizmem, ale róbmy dobro na miarę naszych możliwości – podkreślił o. Dariusz Paszyński CSsR.

Wskazał, że dziś w sposób szczególny jesteśmy wezwani do pracy na rzecz uczciwości i rzetelności w naszych środowiskach.

– Jesteśmy w sposób szczególny wezwani do pracy na rzecz dobra wspólnego w różnych jego wymiarach: materialnym, intelektualnym, duchowym, bo to wszystko stanowi naszą Ojczyznę. Podejmując tę pracę, ten wysiłek, służymy Bogu i ludziom, Bogu i naszej ukochanej Ojczyźnie – zaznaczył duchowny.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl