fot. Monika Tomaszek

32. rocznica powstania Radia Maryja w Bydgoszczy

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pięknej Miłości w Bydgoszczy spotka się dziś Rodzina Radia Maryja, by świętować 32. rocznicę powstania toruńskiej rozgłośni. Transmitować to wydarzenie będą Radio Maryja i TV Trwam. Jeszcze raz wracamy do uroczystości, które w ubiegłą sobotę odbyły się w Toruniu.

Rozpoczęliśmy od pierwszo-sobotniej medytacji. [czytaj więcej]

– Matko nasza, Królowo nasza, przygarnij każdego z nas, przygarnij naszą Ojczyznę w tej trudnej sytuacji Polski i świata; w tej trudnej sytuacji rewolucji kulturowej – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Następnie odbył się wspaniały koncert zespołu pieśni i tańca „Mazowsze”. Po nim odbyły się okolicznościowe przemówienia i odczytanie listów z okazji jubileuszu. O ważnej roli Radia Maryja napisał w swoim liście do słuchaczy prezydent Andrzej Duda.

– Ufam, że Radio Maryja nadal będzie służyć jako ważny punkt odniesienia w sprawach wiary, etyki życia publicznego i obywatelskiego zaangażowania – przeczytała Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP.

Za dzieło Radia Maryja dziękował ordynariusz diecezji toruńskiej, ks. bp Wiesław Śmigiel.

– Dziękujemy, że jest Radio Maryja i środowisko z nim związane. Dziękujemy za to, że to środowisko ewangelizuje, katechizuje, pomaga w modlitwie, porusza ważne problemy moralne i społeczne, i nie boi się ich poruszać – zaznaczył ks. bp Wiesław Śmigiel.

Centralnym punktem była uroczysta Eucharystia.

– Dzięki Panu Bogu i ludziom to się udało. Z całego serca dziękujemy – akcentował o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Eucharystii przewodniczył metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo. W homilii podkreślał, że nie wolno nam pod żadnym pozorem dać się uśpić i zejść z ewangelicznego posterunku przepowiadania i świadectwa wiary. To ważne zwłaszcza w czasach tzw. wojny kulturowej czy epoce – jak niektórzy próbują przekonywać – post prawdy – mówił. Dodał, że celem jest wyeliminowanie wszelkich znaków wiary chrześcijańskiej z przestrzeni publicznej. Podkreślił również, przejawem tych działań jest bezrefleksyjne wypisywanie się dzieci z lekcji religii, ideologiczne procesy edukacyjne, zmiany płci czy też wszelkie formy seks edukacji.

– Na tym polu Kościół staje się celem medialnych ataków (…). Trzeba nam stanąć po stronie prawdy w naszych środowiskach, poczynając od rodzin, aby nie dopuścić do seksualnej degradacji człowieka od najmłodszych lat – wskazał ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Za posługę Radia Maryja dziękował prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński CSsR.

– Za to, że inspirujecie i pomagacie odczytać właściwie znaki czasu i zachęcacie do właściwych działań ewangelizacyjnych – mówił o. Dariusz Paszyński CSsR.

https://www.youtube.com/watch?v=zwLCxRoP42U&ab_channel=RadioMaryja

Na zakończenie cała radiowa Rodzina oddała się patronce rozgłośni.

„Maryjo! Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, prowadź nas, prowadź Radio Maryja i bądź jego opiekunką” – wybrzmiało z ust uczestników.

TV Trwam News

drukuj