fot. Monika Tomaszek

Prezydent Torunia w liście z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja: Życzę, abyście zawsze byli wspólnotą dbającą zarówno o własną formację duchową, jak i zachowującą dojrzałą miłość do Polski

Ojcu Dyrektorowi oraz całemu środowisku Radia Maryja życzę, abyście zawsze byli wspólnotą dbającą zarówno o własną formację duchową, jak i zachowującą dojrzałą miłość do Polski i wspierającą dobrobyt i stabilność wszystkich polskich rodzin – napisał w liście z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja prezydent miasta Torunia, Michał Zaleski. Wskazał, że Toruń jest już nie tylko miastem Mikołaja Kopernika, ale także miastem Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Prezydent Torunia, Michał Zaleski, skierował do uczestników i organizatorów 32. rocznicy powstania Radia Maryja list, w którym powitał w Toruniu członków Rodziny Radia Maryja, przybyłych z tej okazji do Grodu Kopernika z różnych zakątków Polski i świata. List przeczytał wiceprezydent Torunia, wieloletni przyjaciel Radia Maryja, Adrian Mól.

– Toruń podejmuje Państwa, tak jak miliony osób odwiedzających co roku nasze miasto, z polską gościnnością. Dziękuję, że odpowiedzieli Państwo na niedawne zaproszenie Ojca Dyrektora, aby wziąć udział w wielkim, entuzjastycznym świętowaniu w Toruniu, mieście Kopernika, a teraz także mieście Radia Maryja i Telewizji Trwam, promieniujących na cały świat – podkreślił prezydent miasta.

Zaznaczył, że tegoroczne obchody jubileuszowe zbiegają się w czasie z Rokiem Mikołaja Kopernika, przypadającym na 550 lat od urodzin tego wielkiego astronoma. Przypomniał, że Mikołaj Kopernik był także katolickim duchownym – księdzem kanonikiem oraz kanclerzem warmińskiej kapituły katedralnej.

– Niech splot tych zdarzeń, które określają dobre imię Torunia, przydaje radiowemu jubileuszowi dodatkowych walorów. Ojcu Dyrektorowi oraz całemu środowisku Radia Maryja życzę, abyście zawsze byli wspólnotą dbającą zarówno o własną formację duchową, jak i zachowującą dojrzałą miłość do Polski i wspierającą dobrobyt oraz stabilność wszystkich polskich rodzin – napisał w liście Michał Zaleski.

Prezydent Torunia za pośrednictwem swojego zastępcy przekazał na ręce o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela i Dyrektora rozgłośni, pamiątkowy witraż z wizerunkiem Mikołaja Kopernika.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl