fot. Marek Borawski/KPRP

Prezydent A. Duda z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja: Realizując wskazania Kościoła katolickiego, Radio Maryja spopularyzowało ideę zaangażowania w sprawy publiczne i odpowiedzialności za ład moralny nie tylko w wymiarze indywidualnym, lecz także społecznym

Realizując wskazania Kościoła katolickiego, Radio Maryja spopularyzowało ideę zaangażowania w sprawy publiczne i odpowiedzialności za ład moralny nie tylko w wymiarze indywidualnym, lecz także społecznym. Właśnie ta motywacja, a jednocześnie talenty organizacyjne, niespożyta energia i twórczy rozmach Ojca Dyrektora oraz współpracowników owocują wciąż nowymi inicjatywami religijnymi, społecznymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Zarówno audycje radiowe, jak i Telewizja Trwam zbliżyły do siebie Polaków rozsianych po całym świecie (…). Nie mniej ważne okazały się projekty mające na celu dokumentowanie i upowszechnianie prawdy o historii polskiego narodu i Kościoła – napisał Prezydent RP, Andrzej Duda, w liście skierowanym z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja, który odczytała Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP.

Radio Maryja obchodzi 32. rocznicę powstania. Prezydent Andrzej Duda, jak co roku, wystosował list, w którym przesyłał podziękowania i wyrazy uznania twórcom, współpracownikom i przyjaciołom toruńskiej rozgłośni.

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy współtworzą to wyjątkowe dzieło. Są Państwo wielką wspólnotą, ożywioną pragnieniem służby Bogu i bliźnim, zatroskaną o dobro wspólne Polaków i wolnej Rzeczpospolitej. O trwałości tej wspólnoty stanowią fundamenty, na których się opiera: wartości chrześcijańskie i patriotyczne, wspólna modlitwa, wzajemne wsparcie duchowe oraz gotowość do materialnej pomocy osobom potrzebującym – akcentował prezydent Andrzej Duda.

https://twitter.com/GIBandych/status/1730965299329949971

Andrzej Duda podkreślił, że Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe mają na celu nie tylko działalność informacyjną, ale również upamiętniają i upowszechniają prawdę o historii narodu polskiego i Kościoła.

Realizując wskazania Kościoła katolickiego, Radio Maryja spopularyzowało ideę zaangażowania w sprawy publiczne i odpowiedzialności za ład moralny, nie tylko w wymiarze indywidualnym, lecz także społecznym. Właśnie ta motywacja, a jednocześnie talenty organizacyjne, niespożyta energia i twórczy rozmach Ojca Dyrektora oraz współpracowników owocują wciąż nowymi inicjatywami religijnymi, społecznymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Zarówno audycje radiowe, jak i Telewizja Trwam zbliżyły do siebie Polaków rozsianych po całym świecie (…). Nie mniej ważne okazały się projekty mające na celu dokumentowanie i upowszechnianie prawdy o historii polskiego narodu i Kościoła – zaznaczył prezydent.

 

Na koniec listu Andrzej Duda wyraził nadzieje, że katolicka rozgłośnia będzie nadal służyć ludziom i wydawać dobre owoce.

Ufam, że samo Radio Maryja oraz wspomniane tutaj inne przedsięwzięcia będą wydawać dobre owoce przez wiele kolejnych dekad. Świat i Europa, a tym samym też nasza Ojczyzna, przechodzą obecnie liczne i głębokie przeobrażenia, w opinii niektórych przypominające sztorm na wodach dotąd względnie spokojnych. Dlatego Rzeczypospolitej jeszcze bardziej potrzeba niezawodnego kompasu tzn. idei, wartości i rozwiązań, na których dotąd opierała się pomyślność i rozwój naszego kręgu cywilizacyjnego. Ufam, że Radio Maryja nadal będzie służyć jako ważny punkt odniesienia w sprawach wiary, etyki życia publicznego i obywatelskiego zaangażowania, że będzie źródłem wiedzy religijnej oraz duchowego umocnienia dla wszystkich, którzy Boga i Ojczyznę stawiają na pierwszym miejscu – stwierdził Prezydent RP.

ACE-Scanner_2023_12_03 ACE-Scanner_2023_12_03 (1)

 

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl