fot. PAP/EPA

Izraelskie siły rozszerzają operację lądową w Strefie Gazy

Izraelskie siły rozszerzają swoją operację lądową w Strefie Gazy. Najbardziej cierpi ludność cywilna.

W Strefie Gazy znowu czuć strach, śmierć i łzy.

– Mój ojciec i mój brat ponieśli śmierć męczeńską – to słowa, które są wypowiadane coraz częściej.

Armia Izraela rozpoczęła operację na południu Strefy Gazy.

– W Gazie nie ma bezpiecznych obszarów, nie ma bezpiecznych obszarów ani na północy Strefy Gazy, ani na południu, ani w jakimkolwiek innym miejscu – powiedział Osama Hamdan, przedstawiciel Hamasu.

Strona izraelska nie pozostawiła złudzeń. Ataki będą równie intensywne jak na północy.

– Wyeliminowaliśmy dowódców brygad, dowódców kompanii, wielu agentów. Rozpoczęliśmy ten sam proces w południowej Strefie Gazy i to z niemniejszą siłą, nie z gorszymi wynikami niż w północnej. Dowódcy Hamasu wszędzie spotkają się z izraelskimi siłami obronnymi – podkreślił Herzi Halevi, szef Sztabu Generalnego Izraela.

Jak podał Izrael, armia w Strefie Gazy odkryła ponad 800 tuneli – 500 z nich zostało już zniszczonych. Ich szyby wylotowe znajdowały się na obszarach cywilnych. Wiele z nich rozlokowanych było w pobliżu lub wewnątrz instytucji edukacyjnych, przedszkoli, meczetów i placów zabaw. W niektórych żołnierze znaleźli broń bojowników.

– We wszystkich Strefach Gazy, gdzie znajdują się ośrodki Hamasu, Izraelskie Siły Obronne działają. Siły walczą twarzą w twarz – stawiają czoła terrorystom i zabijają ich – wyjaśnił Daniel Hagari, rzecznik armii Izraela.

Tel Awiw również ponosi straty. Do Tunezji tymczasem przybyli ranni Palestyńczycy. Zostali ewakuowani przez przejście graniczne w Rafah.

– Jest 39 rannych, w tym 20 poważnych przypadków i 19 osób towarzyszących, które również wymagają opieki – relacjonowała służba medyczna.

Na wtorek zaplanowany jest kolejny lot. Do Tunezji na leczenie ma zostać przetransportowanych 160 osób.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl