fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Płock: Miasteczko Zdrowia odwiedziło blisko 7200 osób

W Płocku 2 i 3 września blisko 7200 mieszkańców miasta i okolicznych powiatów odwiedziło Miasteczko Zdrowia, które zorganizował tam po raz szósty Orlen. To rekordowa frekwencja ze wszystkich edycji projektu realizowanego pod patronatem Ministerstwa Zdrowia.

W ubiegłym roku w Miasteczku Zdrowia z bezpłatnych badań medycznych i z konsultacji lekarskich skorzystało 2,5 tys. mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów. W tym roku – 7200 mieszkańców – poinformował Orlen.

Dyrektor biura relacji z otoczeniem Orlenu, Agata Górnicka, oceniła, że popularność Miasteczka Zdrowia potwierdza, iż projekt ten odpowiada oczekiwaniom lokalnej społeczności.

„Od początku projektu oferta bezpłatnych badań i konsultacji jest bardzo szeroka. Staramy się także, aby każda edycja Miasteczka Zdrowia była wyjątkowa i dostosowana do aktualnie panujących potrzeb społecznych. Na przykład pokazywaliśmy, jak komunikować się z osobami z niepełnosprawnością lub oferowaliśmy porady związane z rehabilitacją po przebytym COVID-19” – podkreśliła cytowana w informacji Orlenu Górnicka.

Zaznaczyła przy tym, że w tym roku w ramach Miasteczka Zdrowia po raz kolejny możliwe były bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne dla dzieci. Skorzystało z nich 105 najmłodszych.

Nawiązując do efektów tegorocznej odsłony projektu bezpłatnych badań medycznych i konsultacji lekarskich, Orlen podał, że np. poradnię kardiologiczną odwiedziło 420 osób, słuch sprawdziło ponad 320, 440 osób skorzystało z badań zmian skórnych, 500 uczestników sprawdziło ciśnienie krwi, a badania EKG wykonano 520 razy. Według koncernu blisko 200 osób odwiedziło też punkt konsultacji pulmonologicznych, około 420 osób zbadało wzrok u okulisty, wykonano też 212 badań mammograficznycha, a z badań podoskopowych skorzystało 170 osób.

Miasteczko Zdrowia w Płocku to projekt organizowany przez Orlen od 2019 r. pod patronatem Ministerstwa Zdrowia. Partnerami medycznymi tegorocznej edycji były m.in.: Narodowy Instytut Kardiologii i Wojskowy Instytut Medyczny, jak również Centrum Zdrowia Dziecka, Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Instytut Onkologii, a także Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc.

Orlen podkreślił, że oprócz Miasteczka Zdrowia, kontynuuje także realizację programu „Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”.

„Celem projektu, na który Orlen w latach 2019–2024 przeznaczy łącznie 10 mln zł, jest podjęcie wszelkich inicjatyw prozdrowotnych i zdrowotnych dotyczących chorób układu oddechowego i chorób nowotworowych, wdrożenie programów edukacyjnych, które mają podnieść świadomość na temat czynników ryzyka związanych z zachorowaniem na nowotwory i choroby płuc” – zaznaczono w informacji.

W Płocku jest główny zakład produkcyjny Orlenu, który jest największym kompleksem rafineryjno-petrochemicznym w Polsce i jednym z największych w Europie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl