fot. twitter.com/PKN_ORLEN

PKN Orlen pierwszy wśród certyfikowanych pracodawców w Polsce

PKN Orlen zdobył pierwsze miejsce wśród certyfikowanych pracodawców w Polsce. Otrzymał też od ekspertów niezależnego Top Employers Institute wyróżnienie Top Employer Polska 2021 za spełnienie najwyższych światowych standardów w zakresie polityki personalnej – podał koncern.

Informując o wyróżnieniach PKN Orlen przypomniał m.in., że uzyskanie certyfikatu TOP Employers poprzedza niezależny audyt, który dla wszystkich firm na całym świecie prowadzony jest według jednej metodologii badania – składa się na niego wnikliwa ocena ponad 400 praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

„PKN Orlen zdobył pierwsze miejsce i został TOP1 wśród certyfikowanych pracodawców w Polsce. Koncern niezmiennie od dziesięciu lat pozostaje w czołówce tego prestiżowego rankingu. W tym roku otrzymał również od ekspertów niezależnego Top Employers Institute wyróżnienie Top Employer Polska 2021 za spełnienie najwyższych światowych standardów w zakresie polityki personalnej” – przekazała spółka w piątkowym komunikacie.

Koncern wyjaśnił, że badanie do certyfikatu TOP Employers obejmuje całokształt działań HR, od procesu rekrutacji i zatrudnienia począwszy, przez sposób traktowania pracowników i dbałość o ich komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, czy stwarzanie możliwości rozwoju, awansu, po sposób wynagradzania i zapewnianie dodatkowych świadczeń socjalnych.

„Przyznanie PKN Orlen tytułu najlepszego pracodawcy w Polsce to olbrzymie wyróżnienie, powód do dumy, a jednocześnie mobilizacja. Uczestnicząc w certyfikacji możemy zaobserwować, jak wysoko z każdym kolejnym rokiem zostaje podniesiona poprzeczka. Zarówno zakres audytowanych rozwiązań ulega zmianie, jak również firmy wdrażają coraz bardziej innowacyjne działania. Wymaga to od nas wielu starań i ciągłego podnoszenia jakości naszej oferty. W ten sposób tworzymy atrakcyjne środowisko pracy wzmacniające i rozwijające naszych pracowników” – powiedziała Wioletta Kandziak, dyrektor wykonawcza ds. kadr w koncernie, cytowana w jego informacji.

Wioletta Kandziak zwróciła uwagę, że od dziesięciu lat PKN Orlen pozostaje w gronie najlepszych pracodawców w kraju, co oznacza, że wartości, którymi się kieruje są umiejętnie wdrażamy w codziennym funkcjonowaniu firmy.

„Szczególnie ważne jest dla nas, że w przeprowadzonym badaniu oceniono działania w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pod kątem ich transparentności, ale także wymiaru etycznego” – podkreśliła dyrektor wykonawcza ds. kadr PKN Orlen.

Koncern zaznaczył, że „w elitarnym gronie najlepszych pracodawców w kraju już drugi rok z rzędu znalazł się również Anwil z Grupy Orlen”.

„Potwierdza to skuteczność realizowanej polityki personalnej również w spółkach grupy kapitałowej” – oceniono w komunikacie.

„Pomimo trudnego roku, którego wszyscy doświadczyliśmy, a który wywarł wpływ na organizacje na całym świecie, PKN Orlen oraz Anwil udowodniły, że stawia pracowników swojej organizacji na pierwszym miejscu. Z dumą dzielimy się tegorocznymi wyróżnieniami i gratulujemy wszystkim organizacjom, które uzyskały certyfikaty w swoich krajach” – oświadczył David Plink, CEO Instytutu Top Employers, którego wypowiedź przytoczono w informacji koncernu.

Jak wspomniał PKN Orlen, Top Employers Institute został założony 30 lat temu i jest „globalnym autorytetem” w zakresie badania warunków pracy tworzonych przez pracodawców oraz realizowaną politykę personalną – instytut certyfikował już łącznie ponad 1600 organizacji w 120 krajach.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl