fot. twitter.com/UOKiKgovPL

UOKiK analizuje dalsze kroki prawne ws. postanowienia sądu o przejęciu przez PKN Orlen spółki Polska Press

Sprawa ma związek z wnioskiem Rzecznika Praw Obywatelskich do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Adam Bodnar domagał się wstrzymania wykonania decyzji UOKiK ws. koncentracji. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Prezes urzędu antymonopolowego Tomasz Chróstny zauważa, że wydanie tego postanowienia nie oznacza, iż sąd dokonał oceny słuszności wydanej decyzji.

Jak tłumaczy jest to wyłącznie środek tymczasowy do czasu merytorycznego rozpoznania odwołania.

– Mając na uwadze dotychczasową praktykę orzeczniczą, ze zdumieniem przyjęliśmy zastosowanie środka tymczasowego tak mocno ingerującego w prawa przedsiębiorców bez analizy akt sprawy oraz zapoznania się z naszym stanowiskiem przekazanym sądowi w przewidzianym prawnie terminie. Nasze wątpliwości dotyczą przede wszystkim zastosowania dotkliwego środka tymczasowego bez zapoznania się z aktami sprawy i chociażby powierzchownej analizy zarzutów podnoszonych przez RPO. W związku z tym, że dopiero dziś otrzymaliśmy pisemne postanowienie wraz z uzasadnieniem o zastosowaniu środka tymczasowego, obecnie analizujemy dalsze kroki prawne – wskazuje Tomasz Chróstny.

Władze UOKiK-u są przekonane o słuszności wydanej decyzji dotyczącej zgody na przejęcie przez PKN Orlen spółki Polska Press. 5 lutego tego roku urząd stwierdził, że transakcja nie zagraża konkurencji.

UOKiK czeka na wyznaczenie terminu rozprawy przez sąd. Liczy, że odbędzie się ona jak najszybciej ze względu na nadzwyczajny charakter sprawy i skutki gospodarcze dla przedsiębiorców.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl