Niepewna sytuacja kopalni „Solino” S.A.

Wciąż nie ma porozumienia ws. sytuacji Inowrocławskiej Kopalni Soli „Solino” SA. Wczorajsze rozmowy z przedstawicielami PKN Orlen nie doszły do skutku.

Negocjacje w sprawie kopalni miały zostać podzielone na dwa bloki: gospodarczy i pracowniczy. Druga strona nie zgodziła się jednak na takie rozwiązanie. W związku z tym związkowcy przerwali rozmowy.

Ustalenia, które były wcześniej – podział na dwa bloki – druga strona połączyła w jeden, to spowodowało, że rozmowy były niemożliwe. W związku z tym, że PKN Orlen nie zgodził się na rozwiązania proponowane przez Solino S.A.; rozmowy zostały przerwane – poinformował po spotkaniu Jerzy Gawęda, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Solino S.A.

To już 19 dzień protestu głodowego górników z Inowrocławskie Kopalni Soli „Solino” S.A. Obecnie w proteście bierze udział 6 związkowców. Kilku trafiło do szpitala.

Do głodówki dołączają nowi pracownicy. Protestujący domagają się odwołania zarządu Solino S.A., przestrzegania układu zbiorowego pracy  oraz powołania niezależnej od PKN Orlen, czyli właściciela Solino S.A., rządowej komisji do oceny sprawności stanu układu logistycznego magazynów ropy i paliw.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl