PKN Orlen chce doprowadzić do przejęcia Energii w tym miesiącu

PKN Orlen w tym miesiącu chce doprowadzić do przejęcia Energii. Spółka podpisała ze Skarbem Państwa porozumienie dotyczące planowanego przejęcia energetycznej firmy.

Obok zamierzonej konsolidacji petrochemicznych koncern planuje szereg innych inwestycji.

Proces przejęcia kapitałowego grupy Energa płocki koncern zainicjował w grudniu 2019 roku. Na początku miesiąca zgodę wydała Komisja Europejska.

W ubiegłym tygodniu Orlen zwiększył z kolei cenę w wezwaniu na akcje spółki energetycznej z 7 zł do 8,35 zł.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że jeszcze w tym miesiącu cały proces powinien się zakończyć. Zwrócił też uwagę na inne plany spółki.

– W tym miesiącu staramy się przejąć Grupę Energa, jak również będziemy realizować zadanie przejęcia Grupy Ruch. Oczywiście pracujemy nad fuzją z Lotosem, ale planujemy także inwestycje. To między innymi rozbudowa przemysłu petrochemicznego, centrum badawczo-rozwojowego, które już jest budowane. Orlen posiada dźwignie finansowe na tyle, że możliwość radzić sobie nawet w tych trudnych czasach – podkreślił Daniel Obajtek.

Daniel Obajtek wskazał, że fuzje mają służyć optymalizacji kosztów, budowie dużego programu inwestycyjnego oraz wzmocnieniu konkurencyjności na innych rynkach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl