Pierwsze po wakacjach posiedzenie Sejmu

Po wakacyjnej przewie, zbierze się dziś po raz pierwszy Sejm. Informacja premiera Donalda Tuska nt. planów rządu do końca kadencji, ma być głównym punktem trzydniowego posiedzenia Izby.

Wystąpienie premiera rozpocznie się o godz. 9:15. Zaplanowano 10-minutowe oświadczenia przedstawicieli klubów parlamentarnych. Całość przewidziano na blisko trzy godziny.

Poseł Andrzej Romanek z KP Sprawiedliwa Polska zwraca uwagę, że jest to nie pierwsze tego rodzaju wystąpienie Donalda Tuska. Polityk podkreśla, że dziś potrzebne są szybkie działania a nie obietnice.

– Chcę zapytać pana premiera: kiedy w końcu przestanie mówić, a zacznie po prostu działać? Bo tak naprawdę, kiedy spojrzymy na sytuację w polskiej gospodarce, kiedy spojrzymy na poziom bezrobocia, kiedy spojrzymy na to, co ujawniły „taśmy prawdy”, to zastanawiamy się: czy państwo pod rządami pana premiera Donalda Tuska w rzeczy samej jest państwem realnym, czy jak powiedział pan minister Sienkiewicz „ma wymiar czysto hipotetyczny”? Sądzę że czas na zmiany. Czas na zmianę tego rządu i tego premiera. I zapytam pana premiera: kiedy w końcu podejmie męską decyzję, honorową decyzję i po prostu poda się do dymisji, razem ze swoim rządem? – mówi poseł Andrzej Romanek.

Posłowie podczas tego posiedzenia zajmą się też zmianami w ustawie o powszechnym obowiązku obrony i będą głosować ws. komisji śledczej dot. likwidacji WSI.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl