fot. PAP

Rusza kampania wyborcza

Dziś oficjalnie rusza kampania przed wyborami samorządowymi. Po wakacjach po raz pierwszy zbierze się także Sejm. Zaplanowano informację premiera Donalda Tuska na temat planów rządu do końca kadencji.

Wybory parlamentarne odbędą się dopiero w przyszłym roku. Teraz rozpocznie się jednak wzmożona kampania przed jesiennymi wyborami. 16 listopada Polacy wybiorą 47 tys. radnych i ponad dwa i pół tysiąca wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany – ma nadzieję, że społeczeństwo polskie odwróci się od PO, która dominowała w samorządach.

– Samorządy w Polsce mają realną władzę i realną siłę na poziomie lokalnym. Myślę, że są to niezwykle ważne wybory pod tym względem, że jeżeli udałoby się władzę PO na poziomie lokalnym ograniczyć, to otworzyłoby to drogę do dalszych, pozytywnych zmian w kraju – zauważył prof. Zdzisław Krasnodębski.

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w sierpniu, wygrałoby je PiS, które cieszy się 32 proc. poparciem. W sondażu PiS został ujęty wraz z Solidarną Polską i Polską Razem. Na drugim miejscu znalazłoby się PO z 26 proc. poparciem. Do Sejmu weszłyby też: SLD, Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego i PSL. Poza Sejmem znalazłby się Twój Ruch.

RIRM

 

drukuj