Konwencja doprowadzi do antychrześcijańskiej rewolucji

Ratyfikacja Konwencji Rady Europy dot. przemocy wobec kobiet doprowadzi do antychrześcijańskiej rewolucji kulturowej w Polsce – powiedziała Ewa Kowalewska.

Prezes Forum Kobiet Polskich zaapelowała do Polaków o zapoznanie się z zapisami Konwencji i przekonywanie senatorów do tego, by odrzucili ustawę dot. jej ratyfikacji.

– Przychodzi do nas antychrześcijańska rewolucja kulturowa oparta na ideologii genderowej, na zmianie definicji płci. To właśnie wprowadza ta Konwencja. Tytuł jest niesłychanie mylący, oszukańczy wręcz, bo nie zapobiega przemocy wobec kobiet tylko wprowadza zupełnie inne zapisy. Musimy zrozumieć czym jest ta konwencja, przeczytać i protestować – powiedziała Ewa Kowalewska.

Ewa Kowalewska podkreśliła, że wczorajsze głosowanie w Sejmie nie kończy sprawy. Dodała, że potrzeba dużej pracy w informowaniu społeczeństwa o niebezpiecznych zapisach tego dokumentu.

– Chodzi o nasze dzieci, o nas samych, o nasze rodziny. Będziemy mieli pełną promocje i przymus wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich jednopłciowych. Będziemy mieli dostosowanie polskiego prawa i systemu edukacyjnego do tego, aby nasze dzieci były przymusowo uczone w szkole, że zachowania homoseksualne są jak najbardziej normalne i to jest początek tego procesu. Musimy być w pełni tego świadomi – dodała prezes Forum Kobiet Polskich.

Wczoraj Sejm poparł ustawę, która pozwala prezydentowi na ratyfikację Konwencji RE o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Za ustawą opowiedzieli się politycy PO, część PSL, SLD i Twojego Ruchu. Przeciwko ustawie głosowali posłowie PiS i Sprawiedliwej Polski, a także 19 posłów PSL. Od głosu wstrzymało się 5 polityków PO i 3 PSL.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl