Pracownicy hipermarketów pikietowali przed Sejmem

Pracownicy  sklepów wielkopowierzchniowych są wyzyskiwani, a rząd nic nie robi w tej kwestii – alarmują związkowcy. Przed Sejmem odbyła się pikieta pracowników dot. godnej pracy i płacy.

Petycję z postulatami odebrali politycy PiS. Pracownicy domagają się regularnych kontroli PIP-u oraz reakcji rządu. Jak wskazują, wiele z nich otrzymuje wręcz głodowe pensje, które nie są adekwatne do wykonywanej pracy.

Związkowcy Sekcji Handlu NSZZ Solidarność odnieśli się również do sytuacji kobiet.  Poinformowali, że obecnie stanowią one blisko 70% pracowników; muszą jednak pełnić obowiązki takie same jak mężczyźni, niejednokrotnie  kosztem zdrowia.

Wypowiedź związkowców:


Pobierz

Pobierz

Z kolei poseł Elżbieta Rafalska zwróciła uwagę na relacje ekipy rządzącej wobec związkowców. Jak zauważyła, gdyby rząd interesował się stroną związkową, jakiekolwiek protesty byłyby zbędne.

– Dzisiejsze spotkanie mogłoby się odbywać w ministerstwie na drodze normalnego porozumienia. To jednak nie jest możliwe, bo wszystko trzeba rządowi po prostu wydrzeć z gardła, wszystko trzeba wywalczyć po to, żeby zwrócić na siebie uwagę.  Trzeba więc strajkować, wychodzić, krzyczeć, trzeba się upominać. Tymczasem minister pracy mógł zaprosić na spotkanie przedstawicieli poszczególnych sekcji i poszczególnych związków zawodowych w sieciach. W to wpisuje się także postulat prowadzenia kompleksowych kontroli w sieciach. Z całą pewnością zainteresujemy tym problemem Głównego Inspektora Pracy – powiedziała poseł Elżbieta Rafalska.

RIRM

 

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl